7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Exploze plynu poškodila dům v Březnici, bylo popáleno dítě

Při požáru rodinného domu v úterý 26. února v Březnici na Příbramsku utrpělo dítě popáleniny prvního a druhého stupně na 13 procentech těla. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Zraněné dítě bylo letecky přepraveno na popáleninové centrum vinohradské nemocnice.

Reklama

Jedno dítě bylo zraněno při požáru rodinného domu v Březnici na Příbramsku. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové utrpělo popáleniny zhruba na 13 procentech těla, nejvíc na rukou a nohou. Původní informace hasičů o dvou zraněných se nepotvrdily. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Hasiči na Twitteru uvedli, že vybuchla propanbutanová láhev.

Podle hasičů byli kromě dítěte zraněni i dva dospělí, utrpěli jen lehké popáleniny. Effenbergerová uvedla, že nikdo jiný nebyl vážně zraněn a stav dalších lidí nevyžadoval převoz do nemocnice. Dům je po požáru neobyvatelný a jeho obyvatelům bude nutné zajistit náhradní ubytování. Situaci podle Fliegerové řeší vedení obce.

„Náhradní ubytování v městském bytě jsme poskytli tentýž den, a rovněž materiální pomoc prakticky od všech poskytovatelů sociálních služeb působící v našem regionu byla perfektně organizována,“ uvedl pro Náš Region březnický starosta Petr Procházka.

Informace o požáru v přízemí obytného domu dostali hasiči kolem 10.30 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka z Příbrami, jako posily dobrovolné jednotky z Březnice, Rožmitálu pod Třemšínem a Chrástu a vyletěl také záchranářský vrtulník. „V domě byla nalezena propanbutanová láhev, která ucházela, a tak ji hasiči vynesli na dvůr. Zároveň prováděli dohašovací práce v zasaženém podlaží,“ dodala Fliegerová.

„Všem složkám včetně zasahujících hasičů a městské policie patří velké poděkování, neboť požár byl ve velmi krátké době lokalizován a nedošlo k jeho rozšíření na další domy. Jsme připraveni poskytnout i další pomoc s úklidem a opravami po požáru pokud o něj majitel nemovitosti požádá,“ dodal starosta Procházka. Dobrovolní hasiči hlídali dům do středečního rána. Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun.

Chodíte krmit kachny a labutě? Zapomeňte na pečivo, může jim velmi ublížit

Před 3 hodinami
Společnost Příbramská teplárenská, která provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 12:05
Kdo si chce letos pochutnat na vlastních paprikách a rajčatech ze zahrádky, má nejvyšší čas...
Včera, 10:27
Příbram rozšíří parkovací zóny do ulic Legionářů a Československé armády. Svá auta tam totiž často...
22.3.2019
Při nehodě nákladního auta, které ve čtvrtek odpoledne narazilo v centru Sedlčan na Příbramsku do...
22.3.2019
V Příbrami se připravuje koncepce cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její...
22.3.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspořádal v polovině února dražbu hrobového místa. Vyvolávací...
20.3.2019
Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její provázání...
20.3.2019
Příbramští policisté lapili pěkného ptáčka. Zlodějíček se zaměřoval na věci podle sezóny, kradl plesové šaty,...
20.3.2019
Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale...
Reklama