18℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Exploze plynu poškodila dům v Březnici, bylo popáleno dítě

Při požáru rodinného domu v úterý 26. února v Březnici na Příbramsku utrpělo dítě popáleniny prvního a druhého stupně na 13 procentech těla. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Zraněné dítě bylo letecky přepraveno na popáleninové centrum vinohradské nemocnice.

Reklama

Jedno dítě bylo zraněno při požáru rodinného domu v Březnici na Příbramsku. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové utrpělo popáleniny zhruba na 13 procentech těla, nejvíc na rukou a nohou. Původní informace hasičů o dvou zraněných se nepotvrdily. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Hasiči na Twitteru uvedli, že vybuchla propanbutanová láhev.

Podle hasičů byli kromě dítěte zraněni i dva dospělí, utrpěli jen lehké popáleniny. Effenbergerová uvedla, že nikdo jiný nebyl vážně zraněn a stav dalších lidí nevyžadoval převoz do nemocnice. Dům je po požáru neobyvatelný a jeho obyvatelům bude nutné zajistit náhradní ubytování. Situaci podle Fliegerové řeší vedení obce.

„Náhradní ubytování v městském bytě jsme poskytli tentýž den, a rovněž materiální pomoc prakticky od všech poskytovatelů sociálních služeb působící v našem regionu byla perfektně organizována,“ uvedl pro Náš Region březnický starosta Petr Procházka.

Informace o požáru v přízemí obytného domu dostali hasiči kolem 10.30 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka z Příbrami, jako posily dobrovolné jednotky z Březnice, Rožmitálu pod Třemšínem a Chrástu a vyletěl také záchranářský vrtulník. „V domě byla nalezena propanbutanová láhev, která ucházela, a tak ji hasiči vynesli na dvůr. Zároveň prováděli dohašovací práce v zasaženém podlaží,“ dodala Fliegerová.

„Všem složkám včetně zasahujících hasičů a městské policie patří velké poděkování, neboť požár byl ve velmi krátké době lokalizován a nedošlo k jeho rozšíření na další domy. Jsme připraveni poskytnout i další pomoc s úklidem a opravami po požáru pokud o něj majitel nemovitosti požádá,“ dodal starosta Procházka. Dobrovolní hasiči hlídali dům do středečního rána. Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun.

Chodíte krmit kachny a labutě? Zapomeňte na pečivo, může jim velmi ublížit

Před 2 hodinami
I v letošním roce se v areálu příbramského Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny...
Včera, 11:00
Příbram zrušila soutěž na úpravy hlediště v Divadle Antonína Dvořáka. Důvodem byly námitky jednoho z...
19.5.2019
Speciální ocenění komise v mezinárodní pěvecké soutěži Sanremo Junior získala Aneta Kalertová z Mníšku pod...
19.5.2019
Policisté pátrají po nezjištěném pachateli, který ukradl mezi 18. a 23. dubnem oranžovou poštovní schránku...
19.5.2019
Jednou z červnových událostí v areálu Příbramského Nového rybníka bude Vítání slunovratu. Hlavní hvězdou programu...
18.5.2019
Policie dopadla a obvinila podezřelého z vraždy v Březnici na Příbramsku. Oběť našli policisté v pondělí...
17.5.2019
Začátkem května po třetí hodině ranní chtěla policejní hlídka v Příbrami zkontrolovat vozidlo Mitsubishi. Řidič se...
17.5.2019
Rekreační areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, který je znám především jako lyžařské středisko, vstupuje do...
17.5.2019
Sestřičky domácí péče příbramské nemocnice, kterým nikdo neřekne jinak než Andělky, mají pro cesty za pacienty...
16.5.2019
Obec Petrovice se dlouhodobě potýká s neúspěšným vymáháním dluhů od problematické skupinky spoluobčanů, kteří odmítají platit...
Reklama