Exploze plynu poškodila dům v Březnici, bylo popáleno dítě

Při požáru rodinného domu v úterý 26. února v Březnici na Příbramsku utrpělo dítě popáleniny prvního a druhého stupně na 13 procentech těla. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Zraněné dítě bylo letecky přepraveno na popáleninové centrum vinohradské nemocnice.

Jedno dítě bylo zraněno při požáru rodinného domu v Březnici na Příbramsku. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové utrpělo popáleniny zhruba na 13 procentech těla, nejvíc na rukou a nohou. Původní informace hasičů o dvou zraněných se nepotvrdily. Požár byl hlášen jako výbuch plynu, oficiálně ale zatím příčina požáru potvrzena nebyla, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Hasiči na Twitteru uvedli, že vybuchla propanbutanová láhev.

Podle hasičů byli kromě dítěte zraněni i dva dospělí, utrpěli jen lehké popáleniny. Effenbergerová uvedla, že nikdo jiný nebyl vážně zraněn a stav dalších lidí nevyžadoval převoz do nemocnice. Dům je po požáru neobyvatelný a jeho obyvatelům bude nutné zajistit náhradní ubytování. Situaci podle Fliegerové řeší vedení obce.

„Náhradní ubytování v městském bytě jsme poskytli tentýž den, a rovněž materiální pomoc prakticky od všech poskytovatelů sociálních služeb působící v našem regionu byla perfektně organizována,“ uvedl pro Náš Region březnický starosta Petr Procházka.

Informace o požáru v přízemí obytného domu dostali hasiči kolem 10.30 hodin. Na místo vyjela profesionální jednotka z Příbrami, jako posily dobrovolné jednotky z Březnice, Rožmitálu pod Třemšínem a Chrástu a vyletěl také záchranářský vrtulník. „V domě byla nalezena propanbutanová láhev, která ucházela, a tak ji hasiči vynesli na dvůr. Zároveň prováděli dohašovací práce v zasaženém podlaží,“ dodala Fliegerová.

„Všem složkám včetně zasahujících hasičů a městské policie patří velké poděkování, neboť požár byl ve velmi krátké době lokalizován a nedošlo k jeho rozšíření na další domy. Jsme připraveni poskytnout i další pomoc s úklidem a opravami po požáru pokud o něj majitel nemovitosti požádá,“ dodal starosta Procházka. Dobrovolní hasiči hlídali dům do středečního rána. Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun.

Chodíte krmit kachny a labutě? Zapomeňte na pečivo, může jim velmi ublížit

24.2.2020
Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem,...
24.2.2020
Stavební firma MTStav Příbram, s.r.o., podnikatele Martina Pečenky má finanční potíže. Na návrh dlužníka, který...
22.2.2020
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
20.2.2020
V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami by se letos mohly konat ozvěny zlínského filmového festivalu...
19.2.2020
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
18.2.2020
Problémy se suchem sdružují obce ze Středočeského kraje na Příbramsku a Jihočeského kraje na Písecku....
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
17.2.2020
Až 700 tisíc korun si vyžádají restaurátorské práce potřebné k záchraně koněspřežné stříkačky z roku...
16.2.2020
Fotbalisté klubu 1. FK Příbram v aukci fotbalových předmětů vybrali 43 303 korun. Peníze se rozhodli věnovat...
Reklama