Srážka autobusu s autem na Příbramsku si vyžádala lidský život

U obce Počaply na Příbramsku se 13. srpna odpoledne srazil autobus s osobním autem. Cestující v osobním voze utrpěl těžké zranění a po nehodě zůstal v autě zaklíněný. Přes veškerou péči zdravotníků se ho již nepodařilo zachránit a zraněním podlehl, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Nehoda byla hlášena kolem 16:15. Podle mluvčího krajských hasičů Petra Svobody v autobuse jeli pouze řidič a jeden cestující, z nehody vyvázli bez zranění. Zraněného z osobního vozidla museli hasiči vyprošťovat.

Havarovaný autobus patří společnosti Arriva. „Je nám to velice líto, ale musím potvrdit, že mezi obcemi Mirovice a Březnice na Příbramsku došlo k tragické dopravní nehodě. Do našeho autobusu čelně narazilo protijedoucí osobní auto,“ uvedl mluvčí firmy Martin Farář.

Řidič autobusu podle něj uvedl, že mu protijedoucí vozidlo vjelo do jízdního pruhu. „Střetu se snažil zabránit, ale neměl šanci. V autobuse byl jeden cestující. Jemu ani řidiči se nic nestalo,“ dodal Farář.

Silnice byla po nehodě uzavřena, objížďka vedla přes Ráztely a Drahenice. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

ČTK

Včera, 18:22
Řada středisek pro bezdomovce ve Středočeském kraji kvůli koronaviru zpřísnila režim. Pracovníci dohlížejí na důslednou...
Včera, 17:29
Příbramská nemocnice přijala prvního pacienta s novým koronavirem. Jde o staršího člověka, který měl respirační...
Včera, 15:06
Strach o zdraví své i svých blízkých, nejistota, mnohdy samota, to jsou momenty, se kterými...
Včera, 12:37
Případy ze života na Sedlčansku. Odcizený historický motocykl Jawa, vykradený automat u myčky aut, střet...
Včera, 09:19
Zápis do první třídy je dětmi i rodiči očekávaným okamžikem. Děti se prvně setkávají s...
26.3.2020
O skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR) v Sedlčanech nebylo snad nikdy slyšet tak, jako...
26.3.2020
Policisté v Příbrami už dopadli dva muže podezřelé z položení betonových sloupků do kolejiště v...
24.3.2020
Doprava ve středních Čechách je zredukovaná, většinou platí víkendové jízdní řády. Cestujících kvůli opatřením, která...
21.3.2020
V novém odběrovém místě, které se připravuje v příbramské nemocnici, bude možné testovat na koronavirus...
19.3.2020
Město Příbram shání materiál na šití provizorních roušek. Nedostatek těch profesionálně vyrobených,  motivuje k samovýrobě,...
Reklama