Hygienici šli kontrolovat porušování zákazu kouření, našli špinavou kuchyni

Středočeští hygienici vyrazili na základě podnětu kontrolovat porušování zákazu kouření v Restauraci a Penzionu Eška v Jincích. Místo kuřáků našli pořádně špinavou vývařovnu a hermelín naložený nejspíš za císaře pána.

Zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje navštívili ve večerních hodinách Restauraci a Penzion Eška v Jincích. Šli prověřit podnět spotřebitele, který upozorňoval na porušování zákazu kouření v provozovně stravovacích služeb.

U vstupu byla provozovna označena grafickou značkou „zákaz kouření“, kontrolou podle hygieniků nebylo prokázáno porušování zákazu kouření. Podle obsluhy návštěvníci restaurace kouří ve venkovním prostoru.

Když už jsme tady

Jelikož se jedná o restauraci, ve které jsou připravovány teplé pokrmy v množství do 40 porcí za den, podívali se hygienici i do kuchyně.

„Kontrolou však bylo zjištěno, že v zázemí restaurace, zejména v kuchyni, ve skladech a přípravnách, není prováděn řádný a pravidelný úklid,“ konstatovali hygienici.

Mastnota, prach a zbytky potravin, kam se podíváš. „Podlahy, keramické obklady stěn, boční stěny pracovních stolů, technologické vybavení hlavně v těžko přístupných místech byly znečištěny,“ popisují hygienici.

V prostoru kuchyně a hrubé přípravny zeleniny pak bylo skladováno velké množství sklenic a osobní věci personálu. Hrubá přípravna brambor a zeleniny tak nemohla být využívána ke svému účelu.

„V provozovně vařené brambory, omáčka na minutky a nakládaný hermelín, uložené v době kontroly v chladicím zařízení v kuchyni, nebyly žádným způsobem označeny, a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny,“ vadilo hygienikům.

Jak už to tak bývá, provozovatel mastné kuchyně dostal mastnou pokutu a příkaz provést bezodkladnou sanitaci všech prostor restaurace. Provozovatel ale projevil součinnost a okamžitě po kontrole byl zahájen úklid restaurace. Nedávnou opakovanou kontrolou si hygienici ověřili, že dohodnutá opatření byla splněna.

22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
28.4.2020
Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s...
24.4.2020
Tři obce, které zanikly kvůli rozšiřování vojenské střelnice v Brdech, nyní připomínají vysazené stromy na...
Reklama