4℃
Dnes je 20. listopad , svátek má Nikola

„Já takhle zvednu ruku, tak se všichni připraví, a jak mávnu…“

Jako v komedii Trhák od Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka, si mohli připadat lidé při sobotním zahájení adventu v Příbrami.   Na slavné filmové mávnutí omylem neexplodovala půlka náměstí ale byl rozsvícen vánoční strom. Událost pronásledovala smůla, náhody mařili bohatý program.

První nedopatření nastalo v okamžiku, kdy mělo začít společné odpočítání rozsvícení vánočního stromu. Starosta města Jindřich Vařeka vydal pokyn ke zhasnutí veřejného osvětlení, ovšem v ten samý okamžik byl rozsvícen i strom. „Odpočítávání jsme si tedy udělali zpětně, chvíle, kterou řada návštěvníků vzala s úsměvem,“ informovala městská tisková mluvčí Eva Švehlová.

Problémovým bodem byl i videomapping. Jeho promítání začalo podle plánu, které přerušil výpadek, a návštěvníci byli ochuzeni o zhruba půlminutovou část projekce. „Dle vyjádření hlavního technika zajišťujícího promítání byla chyba zapříčiněna vodou v reproduktoru. Jelikož v tento den nepršelo, nemohla se voda do reproduktoru dostat samovolně. Jak uvedl technik, šlo s největší pravděpodobností o následek koulovačky nebo záměrného vylití nápoje do zařízení,“ dodala mluvčí. U dalšího promítání se návštěvníci konce již dočkali.

Největší problém byl ve dřívějším ukončení programu, ze kterého na poslední chvíli vypadl interpret. Skupina Žalman & spol. nemohla z důvodu nemoci vystoupit, o čemž se pořadatelé dozvěděli ve 14 hodin. V průběhu odpoledne se již nepodařilo získat adekvátní náhradu. O částečné vyplnění programu se postarala opět Magdaléna Urbanová. „S posunutím programu došlo i k posunutí reprízy videomappingu a dřívějšímu ukončení celé akce, což mohlo být zřetelněji komunikováno,“ informovala mluvčí a dodala.“Problémy související se zahájením adventu nás velmi mrzí. Věříme, že tato skutečnost neodradí návštěvníky od dalších adventních akcí pořádaných v našem městě.“

František Kajgr: Jdou přes mrtvoly, nevím, co můžu očekávat

 

Dnes, 10:44
V rámci kampaně Evropský testovací týden bude obecně prospěšná společnost Magdaléna bezplatně testovat na infekční nemoci,...
Dnes, 08:33
Středočeši mohou stále žádat o peníze na výměnu starých kotlů za nové. Částku na dotační...
Včera, 12:13
Některé radnice ve středních Čechách od Nového roku zvýší nájmy v městských bytech. Po osmi...
18.11.2019
Lídrem kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do krajských voleb ve Středočeském kraji bude předseda...
16.11.2019
Do bývalého vojenského prostoru Brdy se vrátili vojáci. Po dvou letech tady opět začal pyrotechnický...
16.11.2019
Do konce letošního roku skončí provoz většiny veřejných telefonních automatů. Zůstanou jen ty v obcích...
15.11.2019
Ombudsmanka Anna Šabatová nenašla pochybení v postupu policistů, kteří pomocí dronů odhalili v srpnu v...
15.11.2019
Do příbramských obchodů chodil rád nakupovat vybrané laskominy. Zálibou v tuňáku získal přezdívku fajnšmekr. Jenže...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
14.11.2019
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude...
Reklama