„Já takhle zvednu ruku, tak se všichni připraví, a jak mávnu…“

Jako v komedii Trhák od Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka, si mohli připadat lidé při sobotním zahájení adventu v Příbrami.   Na slavné filmové mávnutí omylem neexplodovala půlka náměstí ale byl rozsvícen vánoční strom. Událost pronásledovala smůla, náhody mařili bohatý program.

První nedopatření nastalo v okamžiku, kdy mělo začít společné odpočítání rozsvícení vánočního stromu. Starosta města Jindřich Vařeka vydal pokyn ke zhasnutí veřejného osvětlení, ovšem v ten samý okamžik byl rozsvícen i strom. „Odpočítávání jsme si tedy udělali zpětně, chvíle, kterou řada návštěvníků vzala s úsměvem,“ informovala městská tisková mluvčí Eva Švehlová.

Problémovým bodem byl i videomapping. Jeho promítání začalo podle plánu, které přerušil výpadek, a návštěvníci byli ochuzeni o zhruba půlminutovou část projekce. „Dle vyjádření hlavního technika zajišťujícího promítání byla chyba zapříčiněna vodou v reproduktoru. Jelikož v tento den nepršelo, nemohla se voda do reproduktoru dostat samovolně. Jak uvedl technik, šlo s největší pravděpodobností o následek koulovačky nebo záměrného vylití nápoje do zařízení,“ dodala mluvčí. U dalšího promítání se návštěvníci konce již dočkali.

Největší problém byl ve dřívějším ukončení programu, ze kterého na poslední chvíli vypadl interpret. Skupina Žalman & spol. nemohla z důvodu nemoci vystoupit, o čemž se pořadatelé dozvěděli ve 14 hodin. V průběhu odpoledne se již nepodařilo získat adekvátní náhradu. O částečné vyplnění programu se postarala opět Magdaléna Urbanová. „S posunutím programu došlo i k posunutí reprízy videomappingu a dřívějšímu ukončení celé akce, což mohlo být zřetelněji komunikováno,“ informovala mluvčí a dodala.“Problémy související se zahájením adventu nás velmi mrzí. Věříme, že tato skutečnost neodradí návštěvníky od dalších adventních akcí pořádaných v našem městě.“

František Kajgr: Jdou přes mrtvoly, nevím, co můžu očekávat

 

1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
28.6.2020
Cílem Re-use centra je najít nové využití funkčních ale pro současného majitele už nepotřebných věcí....
28.6.2020
V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do...
27.6.2020
Město Dobříš se zapojilo do projektu vhodnějšího nakládání s biologickým odpadem. Ten spustil tým projektu...
26.6.2020
Od začátku letošního roku do konce května řešili příbramští dopravní policisté už 137 nehod se...
25.6.2020
Žena si drogy schovávala i v mrazničce, nebylo jí to ale nic platné. Příbramští kriminalisté se...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
22.6.2020
Příbram obnoví provoz letního kina, promítat se začne 3. července. Radnice si půjčila technologii, díky...
19.6.2020
Léto už je za dveřmi a s ním i letní scény.
Reklama