Kontejnery v Příbrami mluví a odměňují

Město přišlo s výborným nápadem, jak motivovat lidi k třídění odpadů. Během dvou podzimních měsíců se tak obyvatelé Příbrami mohli setkat s kontejnery, které na ně mluvily, nebo je rovnou za přísun tříděného odpadu odměnily.

V rámci hry „Tref si svůj barevný kontejner“, která se konal na konci listopadu, do ulic města vyrazila na konci listopadu třídící hlídka s dárky pro každého, koho zastihla při třídění odpadů do barevných kontejnerů.

Vojenská technika v Brdech pomáhá vzácné kuňce žlutobřiché

Čím více odpadů k vytřídění lidé přinesli, tím hodnotnější odměny ve hře získali.Během čtyř dní podle stanoveného harmonogramu objížděla soutěžní hlídka dvacet stanovišť s barevnými kontejnery ve všech částech Příbrami. Každý, kdo přišel ve stanoveném čase třídit odpady na jedno z 20 stanovišť s barevnými kontejnery v Příbrami, se mohl zapojit do hry. Cílem bylo trefit barevný kontejner na papír nebo na plasty z kruhů vyznačených na zemi, a to za jeden nebo dva body podle vzdálenosti. Jeden soutěžící občan měltři soutěžní hody, ve kterých mohl získat až šest bodů. Podle dosažených bodů obdržel každý soutěžící jednu ze tří recyklovaných odměn. Dárky za úspěšné trefy byly vyrobeny z recyklovaných materiálů, aby lidem připomínaly, že se z tříděných plastů a papírů vyrábí nové věci.

Město Slaný chce motivovat k třídění odpadu. Rozdá speciální tašky zdarma

Město Příbram se tak ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM snaží hravou formou podpořit třídění odpadů. Během října začaly občany k třídění odpadů motivovat „mluvící“ černé kontejnery na směsný komunální odpad. V listopadu se zase každý, kdo třídil odpad, dočkal odměny přímo u barevných kontejnerů.

FOTO: Co jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem

Co jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem - tříděný odpad wikimedia commonsCo jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem - sklenice od marmelády pxhereCo jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem - lahváče wikimedia commonsCo jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem - keramikaCo jste nevěděli o třídění odpadu: Do kontejnerů na sklo patří i špinavé sklenice s víčkem - kečup pxhere
Včera, 13:11
Senior z Příbrami volal několik let na tísňové linky záchranné služby, policistů a linku 112....
27.1.2020
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
25.1.2020
Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši....
23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
Reklama