Letos budou děti na táborech u Hrachova a Šlovic bez výletů

S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos zúčastní táborů u Hrachova na Příbramsku a Šlovic na Rakovnicku. Důvodem jsou opatření kvůli koronaviru. Za dětmi nebudou moci jezdit na návštěvu rodiče a je otázkou, zda organizátoři uspořádají diskotéku. Řekl to Jaroslav Syrový ze spolku CentrumDeti.cz, který tábory pořádá.

Pobytové akce u Hrachova a Šlovic jsou zaměřené na různé aktivity, děti se učí natáčet filmy, tančit, fotografovat nebo poskytovat první pomoc. „Bývalo zvykem, že v poslední den tábora přijeli rodiče podívat se, co se děti během pobytu naučily. Třeba na hereckém táboře se hraje divadlo a rodiče se na představení přijeli podívat,“ uvedl Syrový.

To letos podle něj nebude možné stejně jako výlet do akvaparku. Pořadatelé počítají s náhradními aktivitami, které se omezí na prostředí kempu. „Bude to v rámci tábora, abychom se nemuseli zbytečně míchat s jinými lidmi,“ řekl Syrový.

Podle rozhodnutí vlády jsou letní dětské tábory povoleny maximálně pro 500 účastníků, u stanových táborů je limit 100 lidí. S tím CentrumDeti.cz nemá problém, jeho táborů se účastní do 200 dětí, které nocují v chatkách nebo jiných rekreačních budovách.

Rokytka už zase mění tvář. Sníží se riziko povodní

Pořadatelé podle Syrového zaznamenali pokles zájmu kvůli koronaviru, na rozdíl od minulých let ale přihlášky přicházejí i v těchto dnech, kdy už prázdniny klepou na dveře. Je tedy možné, že konečné počty se nakonec od těch dřívějších nebudou moc lišit.

„Pokles je zapříčiněný primárně tím, že měsíc a půl byl v podstatě stop stav. Období, kdy se děti hlásí, se posunulo,“ uvedl Syrový. Většina turnusů je podle něj přesto plná nebo na hranici zaplnění. Problém je jen s tanečním kempem, kde ale pokles souvisí spíš s tím, že loni řada účastníků atakovala plnoletost a nenašla se za ně náhrada.

vera/čtk

Největší letní kino v republice v Příbrami začne letos promítat

Dnes, 09:07
Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám....
Včera, 18:20
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Včera, 17:12
Správa železnic začala s velkou výlukou na trati 210 mezi Vrané nad Vltavou a Dobříší....
Včera, 15:39
Příbramští policisté pátrají po totožnosti mladšího muže. Ten se měl sexuálně uspokojovat na volně přístupném...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Burdýři
Včera, 12:46
Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše...
Včera, 11:12
Středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová Pokorná bezmála čtyři roky. Přesto nevěděla o dvacítce exkluzivně placených...
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
Včera, 07:38
Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
Reklama