11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivé příběhy z příbramských cest

Příbramská policie zveřejnila data dopravní nehodovosti za třetí kvartál letošního roku. Devět lidí našlo na cestách smrt, 45 jich utrpělo těžké zranění. Policisté uvolnili i děsivé detaily z nehod.

Jen v měsíci září řešily policejní hlídky 138 nehod. „Smrtelná dopravní nehoda se odehrála dne 8. září brzy ráno na silnici I/4 v katastru obce Chraštice,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová. Podle ní se 58letý řidič osobního vozidla střetl s mužem ležícím na vozovce. I přes veškerou snahu lékařů chodec svým zraněním podlehl. Následující den v katastru obce Láz narazil 68letý řidič do vzrostlého stromu a na místě zemřel.

Dopravní policisté také naměřili 29. září na dálnici D4 u Staré Huti projíždějícímu vozidlu rychlost 153 kilometrů v hodině. „Následně hlídka jeho řidiče zastavila a kromě kontroly dokladů u něj provedla dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,28 promile alkoholu,“ dodala mluvčí Schindlová. Teď se bude 29letý motorista zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Problém s alkoholem za volantem si evidentně nedělal ani další, tentokrát 19letý řidič. Ten havaroval v katastru obce Kozárovice. „S osobním automobilem dostal smyk, poté vyjel vpravo do lesního porostu, kde narazil do pařezu a vůz se pak převrátil na střechu. Dva spolujedoucí utrpěli poranění lehčího charakteru. Provedená dechová zkouška u šoféra vykázala 1,1 promile alkoholu,“ říká mluvčí. Vzniklá škoda byla v tomto případě stanovena na 40 tisíc korun.

Za devět měsíců letošního roku takto policisté zaznamenali na Příbramsku celkem 1253 dopravních nehod, to představuje oproti loňsku o 64 nehod více. Devět osob při nich zemřelo, 45 lidí utrpělo těžké zranění a 251 osob poranění lehčího charakteru.

„Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Sedm motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu,“ uvedla Schindlová.

Celkem 43 karambolů pak zavinila zvěř, od začátku roku jde o celkem 306 srážek se zvěří. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla 7,5 milionu korun.

FOTO: Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest

Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 1Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 2Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 3
Včera, 12:11
Do bývalého vojenského prostoru Brdy se vrátili vojáci. Po dvou letech tady opět začal pyrotechnický...
Včera, 09:01
Do konce letošního roku skončí provoz většiny veřejných telefonních automatů. Zůstanou jen ty v obcích...
15.11.2019
Ombudsmanka Anna Šabatová nenašla pochybení v postupu policistů, kteří pomocí dronů odhalili v srpnu v...
15.11.2019
Do příbramských obchodů chodil rád nakupovat vybrané laskominy. Zálibou v tuňáku získal přezdívku fajnšmekr. Jenže...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
14.11.2019
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude...
14.11.2019
Do vazební věznice putoval začátkem listopadu 29letý muž, který se v Příbrami zaměřoval především na vykrádání...
13.11.2019
Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti...
13.11.2019
Obyvatelé Nového Knína na Příbramsku se nemusí bát lvů. Ty choval jeden z místních obyvatel...
13.11.2019
Za deset měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1395 dopravních nehod....
Reklama