Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivé příběhy z příbramských cest

Příbramská policie zveřejnila data dopravní nehodovosti za třetí kvartál letošního roku. Devět lidí našlo na cestách smrt, 45 jich utrpělo těžké zranění. Policisté uvolnili i děsivé detaily z nehod.

Jen v měsíci září řešily policejní hlídky 138 nehod. „Smrtelná dopravní nehoda se odehrála dne 8. září brzy ráno na silnici I/4 v katastru obce Chraštice,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová. Podle ní se 58letý řidič osobního vozidla střetl s mužem ležícím na vozovce. I přes veškerou snahu lékařů chodec svým zraněním podlehl. Následující den v katastru obce Láz narazil 68letý řidič do vzrostlého stromu a na místě zemřel.

Dopravní policisté také naměřili 29. září na dálnici D4 u Staré Huti projíždějícímu vozidlu rychlost 153 kilometrů v hodině. „Následně hlídka jeho řidiče zastavila a kromě kontroly dokladů u něj provedla dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,28 promile alkoholu,“ dodala mluvčí Schindlová. Teď se bude 29letý motorista zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Problém s alkoholem za volantem si evidentně nedělal ani další, tentokrát 19letý řidič. Ten havaroval v katastru obce Kozárovice. „S osobním automobilem dostal smyk, poté vyjel vpravo do lesního porostu, kde narazil do pařezu a vůz se pak převrátil na střechu. Dva spolujedoucí utrpěli poranění lehčího charakteru. Provedená dechová zkouška u šoféra vykázala 1,1 promile alkoholu,“ říká mluvčí. Vzniklá škoda byla v tomto případě stanovena na 40 tisíc korun.

Za devět měsíců letošního roku takto policisté zaznamenali na Příbramsku celkem 1253 dopravních nehod, to představuje oproti loňsku o 64 nehod více. Devět osob při nich zemřelo, 45 lidí utrpělo těžké zranění a 251 osob poranění lehčího charakteru.

„Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Sedm motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu,“ uvedla Schindlová.

Celkem 43 karambolů pak zavinila zvěř, od začátku roku jde o celkem 306 srážek se zvěří. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla 7,5 milionu korun.

FOTO: Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest

Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 1Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 2Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 3
22.2.2020
Příbram chce v ještě v tomto volebním období postavit parkovací dům na autobusovém nádraží. Měl...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
20.2.2020
V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami by se letos mohly konat ozvěny zlínského filmového festivalu...
19.2.2020
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
18.2.2020
Problémy se suchem sdružují obce ze Středočeského kraje na Příbramsku a Jihočeského kraje na Písecku....
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
17.2.2020
Až 700 tisíc korun si vyžádají restaurátorské práce potřebné k záchraně koněspřežné stříkačky z roku...
16.2.2020
Fotbalisté klubu 1. FK Příbram v aukci fotbalových předmětů vybrali 43 303 korun. Peníze se rozhodli věnovat...
14.2.2020
Dvaadvacetiletý muž z Příbrami zřejmě zahájil přípravu na oslavu svatého Valentýna v jednom obchodním domě....
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
Reklama