Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivé příběhy z příbramských cest

Příbramská policie zveřejnila data dopravní nehodovosti za třetí kvartál letošního roku. Devět lidí našlo na cestách smrt, 45 jich utrpělo těžké zranění. Policisté uvolnili i děsivé detaily z nehod.

Jen v měsíci září řešily policejní hlídky 138 nehod. „Smrtelná dopravní nehoda se odehrála dne 8. září brzy ráno na silnici I/4 v katastru obce Chraštice,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová. Podle ní se 58letý řidič osobního vozidla střetl s mužem ležícím na vozovce. I přes veškerou snahu lékařů chodec svým zraněním podlehl. Následující den v katastru obce Láz narazil 68letý řidič do vzrostlého stromu a na místě zemřel.

Dopravní policisté také naměřili 29. září na dálnici D4 u Staré Huti projíždějícímu vozidlu rychlost 153 kilometrů v hodině. „Následně hlídka jeho řidiče zastavila a kromě kontroly dokladů u něj provedla dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,28 promile alkoholu,“ dodala mluvčí Schindlová. Teď se bude 29letý motorista zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Problém s alkoholem za volantem si evidentně nedělal ani další, tentokrát 19letý řidič. Ten havaroval v katastru obce Kozárovice. „S osobním automobilem dostal smyk, poté vyjel vpravo do lesního porostu, kde narazil do pařezu a vůz se pak převrátil na střechu. Dva spolujedoucí utrpěli poranění lehčího charakteru. Provedená dechová zkouška u šoféra vykázala 1,1 promile alkoholu,“ říká mluvčí. Vzniklá škoda byla v tomto případě stanovena na 40 tisíc korun.

Za devět měsíců letošního roku takto policisté zaznamenali na Příbramsku celkem 1253 dopravních nehod, to představuje oproti loňsku o 64 nehod více. Devět osob při nich zemřelo, 45 lidí utrpělo těžké zranění a 251 osob poranění lehčího charakteru.

„Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Sedm motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu,“ uvedla Schindlová.

Celkem 43 karambolů pak zavinila zvěř, od začátku roku jde o celkem 306 srážek se zvěří. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla 7,5 milionu korun.

FOTO: Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest

Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 1Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 2Ležel na cestě, přejelo ho auto. Děsivá statistika z Příbramských cest - 3
Včera, 11:39
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční...
5.7.2020
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
28.6.2020
Cílem Re-use centra je najít nové využití funkčních ale pro současného majitele už nepotřebných věcí....
28.6.2020
V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do...
27.6.2020
Město Dobříš se zapojilo do projektu vhodnějšího nakládání s biologickým odpadem. Ten spustil tým projektu...
26.6.2020
Od začátku letošního roku do konce května řešili příbramští dopravní policisté už 137 nehod se...
25.6.2020
Žena si drogy schovávala i v mrazničce, nebylo jí to ale nic platné. Příbramští kriminalisté se...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
Reklama