Na Monínci se už lyžuje, přípravy začaly už v říjnu

Lyžařský areál Monínec na Příbramsku už zahájil novou sezonu. Lyžuje se na horní části Hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Areál bude pro lyžaře a snowboardisty zpočátku otevřený vždy od pátku do neděle a současně i večer od úterý do soboty.

V Areálu Monínec je od 16. listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Lyžovat se bude na trati dlouhé zhruba půl kilometru, a to od pátku do neděle od 9 do 16 hodin nebo od úterý do soboty od 18 do 21 hodin.

Zasněžování v Areálu Monínec probíhá již od začátku října technologií Snowfactory, která vyrábí sníh, i když je ještě venku nad nulou. Tento sníh je bez jakýchkoliv chemických přísad. Je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Vyrobené ledové šupinky mají teplotu -5 °C.

„Na Monínci se na lyžařskou sezonu připravujeme již od léta, hlavní práce ale probíhají zhruba poslední měsíc. V sobotu ráno budeme mít již vše pro první návštěvníky přichystáno,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

S plným provozem areálu, jenž nabídne 1,2 kilometru dlouhou Hlavní sjezdovku, Hotelovou sjezdovku, která měří 170 metrů, nebo i školní skipark vybavený jezdicím pásem, navazujícím vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se počítá zhruba od vánočních svátků.

U dolní stanice lanovky Areálu Monínec je nejen pokladna skipasů, ale také hlavní půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna této značky. Nechybí tu ani restaurace v alpském stylu M2 či moderní dětská herna s nabídkou hlídání dětí.

Celodenní lyžování pro dospělého stojí v předsezoně 480 korun a pro dítě je za 385 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Čipovou kartu určenou k nákupu přes e-shop lze získat přímo v Areálu Monínec, na jednotlivých infocentrech oblasti Toulava a v každé z pražských prodejen Intersportu. Na pokladně přímo v moníneckém areálu pak dospělý zaplatí 515 a dítě 385 korun. Využít lze samozřejmě i levnější dvou- a čtyřhodinové tarify.

„Lyžařský svah je místo, kde se setkávají děti i dospělí, začátečníci i pokročilí. Těší nás, že můžeme návštěvníkům ulehčit používání e-skipasů a budeme rádi, pokud v našich prodejnách Intersport najdou to správné vybavení na sjezdovku,“ uvedl k zahájení Martin Palarčík, jednatel společnosti Intersport.

V areálu navíc mají nový snowboardový projekt série Burton young punks. Ten má za úkol podporovat generaci malých snowboarďáků. Na Monínci bude na děti čekat trať o třech překážkách za sebou.

4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
3.8.2020
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Třicetiletý muž chtěl na Příbramsku ujet policejní hlídce. Silný Mercedes mu na to ale nestačil,...
31.7.2020
Tragická nehoda, která stála život dědu, syna i vnuka se odehrála ve Lhotě u Příbramě...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami...
30.7.2020
Nelichotivá statistika na příbramských cestách roste. Od začátku roku přistihli policisté 376 řidičů, kteří usedli...
29.7.2020
Senior (76) se podruhé narodil. Jeho auto smetl vlak z nezabezpečeného železničního přejezdu u Nové...
Reklama