Násilník a recidivista půjde posedmnácté před soud

Doposud šestnáctkrát soudně trestaný 30letý muž na Příbramsku skončil opět ve vězení. Zatím se jedná o vazební věznici, kde čeká na rozsudek soudu. Kriminalisté mu sdělili obvinění z pokračujícího přečinu krádeže, poškození cizí věci, podílnictví, ublížení na zdraví a výtržnictví.

Za necelé tři měsíce, od konce července do poloviny října, stihl krást nejméně ve 20 případech v deseti příbramských prodejnách. Téměř 150 krabiček cigaret ukradl při vloupání do obchodu na náměstí 17. listopadu, kam vnikl po rozbití bezpečnostních dveří, jejich zničením způsobil škodu 90 tisíc korun. Ukradl 30 sprchový gelů, 29 čokolád, 27 balení holicích břitů, 23 pracích gelů či aviváží, 19 energetických nápojů, 12 balení tablet do myčky, ale i ručníky, mikiny či nafukovací lehátko. A to je jen částečný výčet zboží, který dotyčný během necelých tří měsíců ukradl. „Způsobil tím škodu ve výši 36 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podle informací policie někdy tento recidivista neváhal zkonzumovat odcizené potraviny rovnou v prodejně. Aby měl na jídlo klid, zašel s nimi do zkušební kabinky. „S rohlíkem v ruce, načatým bramborovým salátem a otevřeným balením zavináčů ho zde našla i přivolaná policejní hlídka,“ barvitě popisuje zatýkání mluvčí Schindlová. Muž se měl hájit tím, že nemá peníze a nějak se živit musí. Jindy si věci schovával do kapes či pod oblečení a následně prošel přes poklady bez placení. Po jeho nájezdu občas zůstávala prázdná místa v regálu. V některých případech ho zadrželi na místě zaměstnanci obchodů, byl pro ně známou „firmou“.

Obviněný měl také od dosud neznámé osoby zakoupit horské jízdní kolo, které bylo ukradeno ze sklepní kóje domu v Příbrami. „Policistům následně tvrdil, že kolo pouze našel někde u popelnic,“ dodává Schindlová. V srpnu se pokoušel násilím dostat do jednoho bytového domu, kopal a vší silou strkal do vchodových dveří. Devětadvacetiletý muž ho z okna vyzval, aby svého jednání zanechal. Následovaly velmi peprné nadávky na jeho osobu. Tím to však neskončilo, druhý den ráno si na poškozeného násilník počkal a fyzicky ho napadl. O pár dnů později kvůli své špatné náladě naprosto bezdůvodně napadl i 49letého cyklistu, který projížděl kolem něj. Shodil ho z kola a začal ho kopat do hlavy. Recidivistovi nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Mrkev je neobyčejná přísada naší české svíčkové. Uzdravuje oči, zuby i srdce. Dáte si?

Dnes, 13:11
Senior z Příbrami volal několik let na tísňové linky záchranné služby, policistů a linku 112....
Včera, 08:25
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
25.1.2020
Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši....
23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
Reklama