20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Nečekaná změna na lavičce Příbrami! Csaplára vystřídá nedávno odvolaný kouč Karviné

V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i tak v pondělí ukončil spolupráci s klubem. Na jeho místo nastoupí Roman Nádvorník.

Reklama

Velezkušený kouč Josef Csaplár působil u Litavky od poloviny roku 2017. Hned první sezonu v klubu se mu povedlo středočeský celek vytáhnout zpět do nejvyšší soutěže a během druhé sezony se s ním srdnatě pral o udržení. V neděli jeho svěřenci i přes mnohé absence předvedli poměrně vydařený výkon proti vedoucímu celku soutěže Slavii. Ovšem právě toto utkání bylo pro Josefa Csaplára posledním na příbramské lavičce.

Po zápase médiím řekl: „V Příbrami jsem jako v dějišti zázraků, kde taháte jednoho zajíce za druhým.“ Vypadá to, že hned v pondělí si šestapadesátiletý trenér jednoho takového zajíce vytáhl. V ranních hodinách řekl prezident Jaroslav Starka pro klubový web: „Domluvili jsme se s Josefem Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1.FK Příbram.“

Bez žádného jiného oficiálního prohlášení je težké říct, jaký byl důvod konce Csaplára na lavičce Příbrami. Spekulovalo se o napjatých vztazích trenéra s vedením klubu. Jednou z možností je také to, že se rozhodl učinit tento krok sám. Na vině mohla být frustrace, že nedosahuje lepších výsledků, nebo také zdravotní stav jeho malého syna, který pobývá v Jedličkově ústavu.

Příbram nedokázala zastavit rozjetou Slavii, ale určitě se nemá za co stydět

Jinak totiž vyhazov Csaplára po utkání se Slavií vypadá poněkud bizarně. Příbram se pod jeho vedením totiž prezentuje dobrým a ofenzivním fotbalem. Na hře týmu je vidět jasný Csaplárův rukopis a špatně na tom Příbram není ani bodově. Aktuálně se celek nachází na čtrnácté příčce jen bod od dvanácté Opavy. Vzhledem k vydařené minulé sezoně by tak vedení nemuselo sáhnout k takovému razantnímu kroku.

Každopádně Csaplár už nebude koučovat Příbram a na jeho místo nastoupí bývalý trenér dalšího z celků namočených v bojích o záchranu – Roman Nádvorník. Ten působil několik měsíců v Karviné, než byl v listopadu odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. Aktuálně pětačtyřicetiletý kouč už Příbram v minulosti vedl. V sezoně 2010/11 byl u týmu asi půl roku a po sérii několika porážek se vrátil do Vlašimi.

Roman Nádvorník čeká na svoje první úspěšné angažmá v nejvyšší české lize. Jestli jím bude právě tato štace s Příbramí ukáže až čas. Zatím to ale vypadá, že Příbram udělala tímto tahem krok zpět.

Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí

17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
16.4.2019
Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci...
15.4.2019
Oblastní nemocnici v Příbrami předali zástupci klubu 1. FK Příbram celkem 20 tisíc korun. Peníze byly...
15.4.2019
Oranžerie v areálu dobříšského zámku se má do poloviny roku 2020 proměnit v multifunkční centrum....
14.4.2019
Areál příbramské nemocnice Na Zdaboři bude "hrát" v některých scénách filmu Experiment Ost. Natáčely se od...
14.4.2019
Přesto, že policie o chystaných kontrolách spojených s akcí Speed marathon informovala dopředu, na Příbramsku...
13.4.2019
Sedlčanští policisté řešili nález munice v rybníku u obce Prosenická Lhota. Přivolaná hlídka vykázala rybáře. Pyrotechnik následně konstatoval,...
12.4.2019
Příbramští policisté stíhají čtyři muže kvůli distribuci pervitinu a marihuany. S drogami obchodovali nejméně od...
12.4.2019
Dne 10. dubna ve 14.20 hodin došlo na Mírovém náměstí v Dobříši ke střetu vozidla a chodce. Policie...
Reklama