16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Nečekaná změna na lavičce Příbrami! Csaplára vystřídá nedávno odvolaný kouč Karviné

V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i tak v pondělí ukončil spolupráci s klubem. Na jeho místo nastoupí Roman Nádvorník.

Reklama

Velezkušený kouč Josef Csaplár působil u Litavky od poloviny roku 2017. Hned první sezonu v klubu se mu povedlo středočeský celek vytáhnout zpět do nejvyšší soutěže a během druhé sezony se s ním srdnatě pral o udržení. V neděli jeho svěřenci i přes mnohé absence předvedli poměrně vydařený výkon proti vedoucímu celku soutěže Slavii. Ovšem právě toto utkání bylo pro Josefa Csaplára posledním na příbramské lavičce.

Po zápase médiím řekl: „V Příbrami jsem jako v dějišti zázraků, kde taháte jednoho zajíce za druhým.“ Vypadá to, že hned v pondělí si šestapadesátiletý trenér jednoho takového zajíce vytáhl. V ranních hodinách řekl prezident Jaroslav Starka pro klubový web: „Domluvili jsme se s Josefem Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1.FK Příbram.“

Bez žádného jiného oficiálního prohlášení je težké říct, jaký byl důvod konce Csaplára na lavičce Příbrami. Spekulovalo se o napjatých vztazích trenéra s vedením klubu. Jednou z možností je také to, že se rozhodl učinit tento krok sám. Na vině mohla být frustrace, že nedosahuje lepších výsledků, nebo také zdravotní stav jeho malého syna, který pobývá v Jedličkově ústavu.

Příbram nedokázala zastavit rozjetou Slavii, ale určitě se nemá za co stydět

Jinak totiž vyhazov Csaplára po utkání se Slavií vypadá poněkud bizarně. Příbram se pod jeho vedením totiž prezentuje dobrým a ofenzivním fotbalem. Na hře týmu je vidět jasný Csaplárův rukopis a špatně na tom Příbram není ani bodově. Aktuálně se celek nachází na čtrnácté příčce jen bod od dvanácté Opavy. Vzhledem k vydařené minulé sezoně by tak vedení nemuselo sáhnout k takovému razantnímu kroku.

Každopádně Csaplár už nebude koučovat Příbram a na jeho místo nastoupí bývalý trenér dalšího z celků namočených v bojích o záchranu – Roman Nádvorník. Ten působil několik měsíců v Karviné, než byl v listopadu odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. Aktuálně pětačtyřicetiletý kouč už Příbram v minulosti vedl. V sezoně 2010/11 byl u týmu asi půl roku a po sérii několika porážek se vrátil do Vlašimi.

Roman Nádvorník čeká na svoje první úspěšné angažmá v nejvyšší české lize. Jestli jím bude právě tato štace s Příbramí ukáže až čas. Zatím to ale vypadá, že Příbram udělala tímto tahem krok zpět.

Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama