22℃
Dnes je 16. červenec , svátek má Luboš

Rozmarné léto je v plném proudu. Známe nejlepší místa na Příbramsku, kde se můžete zchladit

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“ Touto slavnou větou z filmu Rozmarné léto by se dalo popsat to letošní, kdy vedra naopak neberou konce. Každý kousek stínu přijde vhod, a tak Příbramské informační centrum připravilo tipy, kde úmorně horké počasí přečkat.

Reklama

Hornické muzeum je sázka na jistotu. I při těch největších vedrech teplota v podzemí Hornického muzea Příbram nepřekročí deset stupňů. Zchladit se můžete na vodním patře, tzv. Wasserlaufu, které bylo součástí vodního systému březohorských dolů. Cestou uvidíte komory vodních kol, historické dobývky a rudní komíny; většina z nich vznikla mezi 16. a 19. stoletím. Podíváte se i k nárazišti prvního patra dolu Prokop, nejhlubší šachty březohorského revíru (1600 m). Příjemně vám bude i v podzemí dolu Drkolnov, kde se nachází velké vodní kolo o průměru 12,4 metru. Do dolu se můžete svézt úpadnicí po padesátimetrové skluzavce.

5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách

Kam na koupačku? Známe 5 nejlepších vodních přehrad ve středních Čechách

Nejvýznamnější české mariánské poutní místo Svatá Hora, si o návštěvu v letních dnech vysloveně říká. Vystoupat sem můžete třeba po svatohorských schodech, i když se cestou možná trochu zapotíte. Až se ocitnete nahoře, v chladných ambitech, na chvilku se zastavte a podívejte se nad sebe. Pokud se vám ještě nebude chtít opustit baziliku, navštivte nově zrekonstruované sklepní prostory. Dozvíte se, k čemu jezuitům původně sloužily a jaké artefakty tu po nich byly nalezeny. Stín najdete i v nedalekém svatohorském sadu nebo na Toufarově louce. Napadá vás ideálnější způsob, jak zakončit takovou letní procházku, než piknikem?

Brdy jsou ostrov horské krajiny uprostřed Čech. Naleznete tu stovky zpevněných i nezpevněných, značených i neznačených lesních cest a pěšinek, skalisek, čistých studánek a potůčků, rozsáhlých vodních ploch, nápadných vrcholů i zapomenutých údolí. Centrální Brdy jsou pohořím nezastavěným, původními vesnickými komunitami dávno opuštěným, desítky let jako vojenský prostor uzavřeným. Nekonečné hvozdy vám nabídnou příjemné útočiště právě v teplých letních dnech. Inspirujte se jedním z našich výletů, nebo se jen tak na chvilku ztraťte a vydejte se do neznáma – Brdy se vám odmění.

Člověk nebo pes? To je věčný boj na koupališti! Mají se psi koupat tam, kde malé děti?

Už ani nevíte, kde skončily vaše zimní brusle? Chyba. Inline dráhu ve velké hale Příbramského zimního stadionu nahradila ledová plocha a co nevidět budou vypsány letní termíny veřejného bruslení. Takže až se zima zeptá, co jste dělali v létě, můžete mít připravenou velmi dobrou odpověď.

FOTO: Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku

Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 215Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 216
Dnes, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama