18℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Rozmarné léto je v plném proudu. Známe nejlepší místa na Příbramsku, kde se můžete zchladit

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“ Touto slavnou větou z filmu Rozmarné léto by se dalo popsat to letošní, kdy vedra naopak neberou konce. Každý kousek stínu přijde vhod, a tak Příbramské informační centrum připravilo tipy, kde úmorně horké počasí přečkat.

Reklama

Hornické muzeum je sázka na jistotu. I při těch největších vedrech teplota v podzemí Hornického muzea Příbram nepřekročí deset stupňů. Zchladit se můžete na vodním patře, tzv. Wasserlaufu, které bylo součástí vodního systému březohorských dolů. Cestou uvidíte komory vodních kol, historické dobývky a rudní komíny; většina z nich vznikla mezi 16. a 19. stoletím. Podíváte se i k nárazišti prvního patra dolu Prokop, nejhlubší šachty březohorského revíru (1600 m). Příjemně vám bude i v podzemí dolu Drkolnov, kde se nachází velké vodní kolo o průměru 12,4 metru. Do dolu se můžete svézt úpadnicí po padesátimetrové skluzavce.

5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách

Kam na koupačku? Známe 5 nejlepších vodních přehrad ve středních Čechách

Nejvýznamnější české mariánské poutní místo Svatá Hora, si o návštěvu v letních dnech vysloveně říká. Vystoupat sem můžete třeba po svatohorských schodech, i když se cestou možná trochu zapotíte. Až se ocitnete nahoře, v chladných ambitech, na chvilku se zastavte a podívejte se nad sebe. Pokud se vám ještě nebude chtít opustit baziliku, navštivte nově zrekonstruované sklepní prostory. Dozvíte se, k čemu jezuitům původně sloužily a jaké artefakty tu po nich byly nalezeny. Stín najdete i v nedalekém svatohorském sadu nebo na Toufarově louce. Napadá vás ideálnější způsob, jak zakončit takovou letní procházku, než piknikem?

Brdy jsou ostrov horské krajiny uprostřed Čech. Naleznete tu stovky zpevněných i nezpevněných, značených i neznačených lesních cest a pěšinek, skalisek, čistých studánek a potůčků, rozsáhlých vodních ploch, nápadných vrcholů i zapomenutých údolí. Centrální Brdy jsou pohořím nezastavěným, původními vesnickými komunitami dávno opuštěným, desítky let jako vojenský prostor uzavřeným. Nekonečné hvozdy vám nabídnou příjemné útočiště právě v teplých letních dnech. Inspirujte se jedním z našich výletů, nebo se jen tak na chvilku ztraťte a vydejte se do neznáma – Brdy se vám odmění.

Člověk nebo pes? To je věčný boj na koupališti! Mají se psi koupat tam, kde malé děti?

Už ani nevíte, kde skončily vaše zimní brusle? Chyba. Inline dráhu ve velké hale Příbramského zimního stadionu nahradila ledová plocha a co nevidět budou vypsány letní termíny veřejného bruslení. Takže až se zima zeptá, co jste dělali v létě, můžete mít připravenou velmi dobrou odpověď.

FOTO: Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku

Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 215Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 216
Včera, 15:26
Speciální ocenění komise v mezinárodní pěvecké soutěži Sanremo Junior získala Aneta Kalertová z Mníšku pod...
Včera, 13:33
Policisté pátrají po nezjištěném pachateli, který ukradl mezi 18. a 23. dubnem oranžovou poštovní schránku...
Včera, 09:28
Jednou z červnových událostí v areálu Příbramského Nového rybníka bude Vítání slunovratu. Hlavní hvězdou programu...
18.5.2019
Policie dopadla a obvinila podezřelého z vraždy v Březnici na Příbramsku. Oběť našli policisté v pondělí...
17.5.2019
Začátkem května po třetí hodině ranní chtěla policejní hlídka v Příbrami zkontrolovat vozidlo Mitsubishi. Řidič se...
17.5.2019
Rekreační areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, který je znám především jako lyžařské středisko, vstupuje do...
17.5.2019
Sestřičky domácí péče příbramské nemocnice, kterým nikdo neřekne jinak než Andělky, mají pro cesty za pacienty...
16.5.2019
Obec Petrovice se dlouhodobě potýká s neúspěšným vymáháním dluhů od problematické skupinky spoluobčanů, kteří odmítají platit...
16.5.2019
Bez svolení si podle policie muž v obci Háje na Příbramsku půjčil bagr v hodnotě...
16.5.2019
Dřevěné prkénko na krájení ve tvaru národní vlajky vyhrálo v prestižní soutěži Red Dot Design...
Reklama