Rozmarné léto je v plném proudu. Známe nejlepší místa na Příbramsku, kde se můžete zchladit

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“ Touto slavnou větou z filmu Rozmarné léto by se dalo popsat to letošní, kdy vedra naopak neberou konce. Každý kousek stínu přijde vhod, a tak Příbramské informační centrum připravilo tipy, kde úmorně horké počasí přečkat.

Hornické muzeum je sázka na jistotu. I při těch největších vedrech teplota v podzemí Hornického muzea Příbram nepřekročí deset stupňů. Zchladit se můžete na vodním patře, tzv. Wasserlaufu, které bylo součástí vodního systému březohorských dolů. Cestou uvidíte komory vodních kol, historické dobývky a rudní komíny; většina z nich vznikla mezi 16. a 19. stoletím. Podíváte se i k nárazišti prvního patra dolu Prokop, nejhlubší šachty březohorského revíru (1600 m). Příjemně vám bude i v podzemí dolu Drkolnov, kde se nachází velké vodní kolo o průměru 12,4 metru. Do dolu se můžete svézt úpadnicí po padesátimetrové skluzavce.

5 nejlepších vodních přehrad pro letní koupačku ve středních Čechách

Kam na koupačku? Známe 5 nejlepších vodních přehrad ve středních Čechách

Nejvýznamnější české mariánské poutní místo Svatá Hora, si o návštěvu v letních dnech vysloveně říká. Vystoupat sem můžete třeba po svatohorských schodech, i když se cestou možná trochu zapotíte. Až se ocitnete nahoře, v chladných ambitech, na chvilku se zastavte a podívejte se nad sebe. Pokud se vám ještě nebude chtít opustit baziliku, navštivte nově zrekonstruované sklepní prostory. Dozvíte se, k čemu jezuitům původně sloužily a jaké artefakty tu po nich byly nalezeny. Stín najdete i v nedalekém svatohorském sadu nebo na Toufarově louce. Napadá vás ideálnější způsob, jak zakončit takovou letní procházku, než piknikem?

Brdy jsou ostrov horské krajiny uprostřed Čech. Naleznete tu stovky zpevněných i nezpevněných, značených i neznačených lesních cest a pěšinek, skalisek, čistých studánek a potůčků, rozsáhlých vodních ploch, nápadných vrcholů i zapomenutých údolí. Centrální Brdy jsou pohořím nezastavěným, původními vesnickými komunitami dávno opuštěným, desítky let jako vojenský prostor uzavřeným. Nekonečné hvozdy vám nabídnou příjemné útočiště právě v teplých letních dnech. Inspirujte se jedním z našich výletů, nebo se jen tak na chvilku ztraťte a vydejte se do neznáma – Brdy se vám odmění.

Člověk nebo pes? To je věčný boj na koupališti! Mají se psi koupat tam, kde malé děti?

Už ani nevíte, kde skončily vaše zimní brusle? Chyba. Inline dráhu ve velké hale Příbramského zimního stadionu nahradila ledová plocha a co nevidět budou vypsány letní termíny veřejného bruslení. Takže až se zima zeptá, co jste dělali v létě, můžete mít připravenou velmi dobrou odpověď.

FOTO: Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku

Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 215Nejlepší místa, kde se zchladit na Příbramsku - 216
22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
28.4.2020
Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s...
24.4.2020
Tři obce, které zanikly kvůli rozšiřování vojenské střelnice v Brdech, nyní připomínají vysazené stromy na...
Reklama