25℃
Dnes je 17. červen , svátek má Adolf

Novák Fest se zaměří na adrenalin, vědu, sport a umění

I v letošním roce se v areálu příbramského Nového rybníka připravuje akce pro celé rodiny – Novák Fest. Chybět nebude adrenalin, umění, věda ani sport. Přesvědčit se o tom budete moci 16. června.

Reklama

V minulosti město akce na Nováku zaměřovala různě – Den sportu, Family Fest. Letošní Novák Fest by měl potěšit každého, bez ohledu na vyhraněné zájmy, tak jak slibuje podtitul – Hýbeme se, tvoříme a zkoušíme. V neděli 16. června se  areál Nového rybníka rozdělí do několika zón.

„Akce v minulých letech, jako byly Family Fest nebo Den sportu, se ohromně vydařily. Předpokládám, že i letošní Fest se ponese v duchu velké návštěvnosti. Program je bohatý a pestrý. Na své si přijdou všichni návštěvníci,“  uvedl místostarosta Jan Konvalinka.

„V čase od 10 do 18 hodin budou připraveny: adrenalin zóna, vědecká zóna, sportovní zóna, art zóna, zóna pro nejmenší v letním kině či skatepark. Pro návštěvníky to znamená, že si budou moci vyzkoušet například simulátor stavu beztíže, v mobilním planetáriu nahlédnout ze Země do vesmíru nebo se zapojit do vědeckých pokusů. Aktivit je připravena skutečně celá řada,“ informovala mluvčí Příbrami Eva Švehlová.

Kromě uvedených zón, kde bude probíhat zajímavý program, se můžete těšit také na bohatou nabídku občerstvení, minigolf, in-line dráhu, minizoo, chill out zónu, festival regionálních minipivovarů a řadu vystoupení na kamenném pódiu.

S ohledem na očekávanou návštěvnost se v tento den bude řešit také dopravní omezení. Stejně jako v minulých letech dojde k částečnému dopravnímu omezení v ulici Milínská (od kruhového objezdu), ulice bude v tento den pouze jednosměrná a bude sloužit jako parkoviště.

Nejohroženější památka Středočeského kraje dostala druhou šanci. Zámečku Žáky se ujali dva nadšenci

Před 30 minutami
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
12.6.2019
V Příbrami je několik středních škol, které zřizuje Středočeský kraj, ale sídlí v budovách města,...
Reklama