29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Nový starosta Příbrami se zaměří na sociální služby

Prioritou nového starosty města Příbram Jana Konvalinky budou sociální služby, změny na radnici nechystá. Úřadu starosty se Konvalinka ujal v pondělí 20. května 2019 při veřejném zasedání Zastupitelstva města Příbram, kdy rezignoval na funkci starosty Jindřich Vařeka.

Reklama

Starostou Příbrami se stal dosavadní místostarosta Jan Konvalinka. Nahradil Jindřicha Vařeku (oba Hnutí ANO), který na jednání zastupitelstva před volbou nového starosty rezignoval.

„Mou osobní prioritou je udržení kvality služeb pro občany. Myslím tím zejména služeb sociálních, které v minulém období prošly značnou proměnou směrem k lepšímu,“ řekl pro Náš REGION starosta Jan Konvalinka a dodal, „s vědomím toho, že nejsem tím původním kandidátem na starostu, kterého si občané města ve volbách vybrali, budu o to více usilovat o blaho a rozkvět Příbrami.“

Nový starosta chce udržet směr a tempo, kterým se vývoj města ubíral. „Dosavadní starosta nastavil příznivý kurz, kterým Příbram jde. Investujeme a dále investovat budeme. Čeká nás zahájení výstavby akvaparku, pokračování v budování Zelené páteře města, revitalizace vnitrobloků sídliště a křížových domů, rozšíření domova seniorů a další větší i menší investiční akce,“ řekl starosta Konvalinka.

Město bude pokračovat v zavádění parkovacích zón. „Budeme pokračovat v započaté optimalizaci dopravy a parkování. Zároveň chceme do města přinést ekologická a ‚smart‘ řešení městské mobility,“ řekl Konvalinka.

Bohuslav Svoboda

Pražští zastupitelé jednali 22 hodin v kuse. Od rána do rána

Město Příbram v posledních letech podle něj značně ožilo kulturou a sportem. „Lidé se více baví, je podporován společenský život. Více se chceme zaměřit na oblast sportu, na jeho podporu ve školách, v klubech i v rámci volného času,“ dodal starosta.

Podle vyjádření starosty se tým lidí na radnici měnit nebude: „S přesuny na postech starosty, místostarosty a radního se odehrálo, dle mého soudu, změn až dost. Na radnici je tým velmi schopných lidí plnících každodenní náročné úkoly. Žádné změny na radnici tedy nepřipravuji, není k nim důvod.“ Vedení města tedy nově pracuje ve složení starosta Jan Konvalinka, 1. místostarosta Martin Buršík a Zorka Brožíková na pozici místostarostky. Jindřich Vařeka byl zvolen členem rady, takže Rada města Příbram bude i nadále pracovat ve stejném složení.

Místostarostkou je po Konvalinkovi nově Zorka Brožíková, Vařeka zůstává řadovým radním. Záměr rezignovat sdělil Jindřich Vařeka zhruba před měsícem. „K tomuto kroku mě vedly velice osobní důvody, kdy bych se již nemohl práci starosty věnovat na plný úvazek. Z tohoto důvodu cítím, že je správné post starosty opustit. Práce v této funkci mi dala životní lekci, které v žádném případě nelituji,“ řekl odstupující starosta Jindřich Vařeka.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Mgr. Jan Konvalinka, 35 let, ženatý, jedno dítě

– vystudovaný speciální pedagog

– do března 2016 zástupce ředitele Základní školy Jiráskovy sady Příbram

– od března 2016 do listopadu 2018 ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram

– od listopadu 2018 do 20. května 2019 místostarosta města Příbram

– od 21. května 2019 starosta města Příbram

– zájmy: hudba, cestování

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama