19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Nový starosta Příbrami se zaměří na sociální služby

Prioritou nového starosty města Příbram Jana Konvalinky budou sociální služby, změny na radnici nechystá. Úřadu starosty se Konvalinka ujal v pondělí 20. května 2019 při veřejném zasedání Zastupitelstva města Příbram, kdy rezignoval na funkci starosty Jindřich Vařeka.

Reklama

Starostou Příbrami se stal dosavadní místostarosta Jan Konvalinka. Nahradil Jindřicha Vařeku (oba Hnutí ANO), který na jednání zastupitelstva před volbou nového starosty rezignoval.

„Mou osobní prioritou je udržení kvality služeb pro občany. Myslím tím zejména služeb sociálních, které v minulém období prošly značnou proměnou směrem k lepšímu,“ řekl pro Náš REGION starosta Jan Konvalinka a dodal, „s vědomím toho, že nejsem tím původním kandidátem na starostu, kterého si občané města ve volbách vybrali, budu o to více usilovat o blaho a rozkvět Příbrami.“

Nový starosta chce udržet směr a tempo, kterým se vývoj města ubíral. „Dosavadní starosta nastavil příznivý kurz, kterým Příbram jde. Investujeme a dále investovat budeme. Čeká nás zahájení výstavby akvaparku, pokračování v budování Zelené páteře města, revitalizace vnitrobloků sídliště a křížových domů, rozšíření domova seniorů a další větší i menší investiční akce,“ řekl starosta Konvalinka.

Město bude pokračovat v zavádění parkovacích zón. „Budeme pokračovat v započaté optimalizaci dopravy a parkování. Zároveň chceme do města přinést ekologická a ‚smart‘ řešení městské mobility,“ řekl Konvalinka.

Bohuslav Svoboda

Pražští zastupitelé jednali 22 hodin v kuse. Od rána do rána

Město Příbram v posledních letech podle něj značně ožilo kulturou a sportem. „Lidé se více baví, je podporován společenský život. Více se chceme zaměřit na oblast sportu, na jeho podporu ve školách, v klubech i v rámci volného času,“ dodal starosta.

Podle vyjádření starosty se tým lidí na radnici měnit nebude: „S přesuny na postech starosty, místostarosty a radního se odehrálo, dle mého soudu, změn až dost. Na radnici je tým velmi schopných lidí plnících každodenní náročné úkoly. Žádné změny na radnici tedy nepřipravuji, není k nim důvod.“ Vedení města tedy nově pracuje ve složení starosta Jan Konvalinka, 1. místostarosta Martin Buršík a Zorka Brožíková na pozici místostarostky. Jindřich Vařeka byl zvolen členem rady, takže Rada města Příbram bude i nadále pracovat ve stejném složení.

Místostarostkou je po Konvalinkovi nově Zorka Brožíková, Vařeka zůstává řadovým radním. Záměr rezignovat sdělil Jindřich Vařeka zhruba před měsícem. „K tomuto kroku mě vedly velice osobní důvody, kdy bych se již nemohl práci starosty věnovat na plný úvazek. Z tohoto důvodu cítím, že je správné post starosty opustit. Práce v této funkci mi dala životní lekci, které v žádném případě nelituji,“ řekl odstupující starosta Jindřich Vařeka.

Důvodem starostovy rezignace je i úmrtí jeho otce Jindřicha Vařeky staršího, spoluzakladatele společnosti Ravak. Vařeka poukázal na to, že po smrti otce bylo nutné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku.

Mgr. Jan Konvalinka, 35 let, ženatý, jedno dítě

– vystudovaný speciální pedagog

– do března 2016 zástupce ředitele Základní školy Jiráskovy sady Příbram

– od března 2016 do listopadu 2018 ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram

– od listopadu 2018 do 20. května 2019 místostarosta města Příbram

– od 21. května 2019 starosta města Příbram

– zájmy: hudba, cestování

Před 55 minutami
Dobříšská radnice zavádí nový motivační a evidenční systém pro odpadové hospodářství, kterému se říká zkráceně...
Dnes, 13:33
Pochod svobody po 30 letech od revoluce bude 17. listopadu 2019. Organizátoři akce hledají pamětníky...
Dnes, 07:00
Od shora dolu, tak pokračují práce na rekonstrukci bývalé hutě Barbora v Jincích. Opravuje se...
Včera, 13:33
Krytý plavecký bazén v Sedlčanech už získal konkrétní podobu. Jeho stavba se tak o kousek...
21.9.2019
Policisté řešili případ zloděje fajnšmekra, který si z obchodu odnesl konzervy tuňáka za 4000 korun....
21.9.2019
U Bytíze havaroval vězeňský autobus převážející odsouzené do příbramské věznice. Dva odsouzení uprchli, pátrali po...
20.9.2019
Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice...
19.9.2019
Klub středočeských zastupitelů za ANO žádá prošetření možného střetu zájmů zastupitelů za STAN Věslava Michalika...
15.9.2019
Hasiči na pražských sídlištích se kvůli špatně zaparkovaným autům někdy těžko dostávají k domům. I...
14.9.2019
Příbram uvažuje o zrušení fondu, z nějž si lidé za výhodných podmínek půjčují peníze na...
Reklama