15℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

Ocenění v mezinárodní pěvecké soutěži získala Aneta Kalertová

Speciální ocenění komise v mezinárodní pěvecké soutěži Sanremo Junior získala Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy. Finále soutěže bylo začátkem května v italském městě Sanremo. Pěvecká soutěž je pro sólisty ve věku 6-15 let.

Reklama

Za Českou republiku se mezinárodního finále zúčastnila třináctiletá Aneta Kalertová z Mníšku pod Brdy, která zazpívala píseň The Climb od Miley Cyrus. Získala speciální ocenění komise.

“Sanremo jsem si moc užila. Byla to pro mě nejen nezapomenutelná zkušenost, ale i krásný výlet. Poznala jsem hodně zajímavých lidí a věřím, že s některými finalisty budeme i nadále v kontaktu,” řekla Aneta Kalertová.

Aneta navštěvuje základní uměleckou školu Řevnice – obor sólový zpěv, jazzový a popový zpěv u Miriam Bayle. Věnuje se současnému a klasickému tanci.  Ráda poslouchá pop, jazz a muzikálové melodie. Oblíbenými interprety jsou Lana Del Rey, Beyoncé, Nina Simone, Michael Bublé. Jejich písničky i ráda zpívá.

Absolutní vítězkou festivalu se stala Mariia Korolova z Ukrajiny, která zazpívala francouzskou píseň Comment vivre sans toi.

Dětská pěvecká soutěž byla založena v roce 2009. Inspirací jí byl známý Festival Sanremo, který se již od roku 1951 pořádá každoročně v lázeňském městě Sanremo v Ligurii. První ročníky pořádal rozhlas, od roku 1955 i televize. Festival byl inspirací pro soutěž Eurovize. Sanremo Junior stejně jako již zmiňovaný festival se každoročně koná pod záštitou města Sanremo ve známém divadle Ariston.

Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2019 bude organizovat již desátý ročník této mezinárodní pěvecké souteže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.

Fotograf Ladislav Sitenský by měl stovku. Připomíná ho výstava na Novoměstské radnici

Včera, 14:26
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
Včera, 08:25
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama