11℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu

Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či badmintonu. Celkové náklady jsou 21 milionů korun, z toho 9,5 milionu pokryje dotace od ministerstva školství, řekl starosta Petr Štěpánek (STAN).

Reklama

Myšlenkou haly jsme se zabývali mnoho let. Určitá poptávka ze strany sportovců tady je. Především tenisté naříkali, že mimo sezonu, kdy mohou na antukový kurt, mají obrovský problém si zahrát,“ uvedl starosta.

Součástí stavby, která má být dokončena tento měsíc, je i sauna a zázemí v podobě šatny a klubovny. Rozměry budovy jsou 19 krát 38 metrů a po stranách je podle starosty dostatek místa pro diváky. Halu bude vytápět odpadním teplem přilehlá bioplynová stanice, což podle Štěpánka výrazně sníží náklady. Jako povrch v hale byla zvolena umělá tráva, která je zejména pro tenis velmi vhodná.

„Na zastupitelstvu jsme schvalovali provozní řád a ceník. Nakonec jsme se dohodli, že uděláme vědomě dumpingovou cenu 300 korun za hodinu užívání haly a 150 korun za užívání sauny bez omezení času. Uvidíme, co nám první rok provozu ukáže, jestli je to udržitelné nebo nikoliv,“ uvedl Štěpánek.

Obec s 1330 obyvateli požádala o dotaci na stavbu haly v roce 2017, nebylo jí ale vyhověno. Obrat podle Štěpánka nastal loni v září. „Z ministerstva nám zavolali, že kdybychom do konce roku stačili proinvestovat 9,5 milionu, o které jsme žádali, tak nám je dají,“ řekl. Radnice proti okamžitě vypsala soutěž a vybrala stavební firmu. Podmínku ministerstva týkající se rozestavěnosti se podařilo splnit na přelomu listopadu a prosince.

Zdroj: čtk

Máte špatnou náladu? Naučte se několik metod, jak ji bleskově proměnit v dobrou

Včera, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
3.7.2019
V Sedlčanech na Příbramsku začne kompletní rekonstrukce lehkoatletického stadionu. Počítá se s novými povrchy, odvodněním...
Reklama