14℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Petrovice řeší problém s neplatiči poplatků

Obec Petrovice se dlouhodobě potýká s neúspěšným vymáháním dluhů od problematické skupinky spoluobčanů, kteří odmítají platit za odpady nebo poplatky ze psů. Starosta povolal na pomoc finanční úřad.

Reklama

Obec Petrovice se  potýká s neúspěšným vymáháním dluhů od problematické skupinky spoluobčanů. Jde o dlouhodobý problém s malou skupinou občanů, kteří odmítají platit za odpady nebo poplatky ze psů. Každoročně to jsou stejné osoby, které jsou opakovaně upomínány a vyzývány k zaplacení. „Zatím jsme nepřistoupili na tvrdé řešení formou exekucí, protože takové řešení mívá často špatný sociální dopad,“ uvedl starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Petrovice proto využily možnosti spolupráce s finančním úřadem, která už nese své ovoce. „Daří se nám od chronických neplatičů získávat dlužné částky z takzvaných vratek daní. Princip je takový, že ten, kdo nám dluží, je nahlášen na finanční úřad a v momentě, kdy mu náleží vrácení některého daňového přeplatku, je přednostně uspokojen dluh obci,“ řekl starosta. „Velice děkujeme finanční správě, konkrétně Finančnímu úřadu Sedlčany, za velice vstřícný přístup,“ dodal.

Podle starosty je v jednání i spolupráce s okresní správou sociálního zabezpečení. Dlužníci by byli kráceni na příspěvcích od státu. „Určité riziko je v tom, že občan, který se ocitne na seznamu dlužníků obce a je předán uvedeným institucím, může mít komplikace s rychlostí poskytování plateb, neboť se bude prověřovat, zda se dlužník již napravil a je ze seznamu vyřazen. Toto riziko ale musí každý uvážit a ideálně se chovat tak, aby se na seznam dlužníků obce vůbec nedostal,“ uzavřel Štěpánek.

Proč se nestalo, že „Mattoni už není“. Recept na úspěch je zázračně jednoduchý

Včera, 09:34
Myší bobky vidí středočeští hygienici v restauracích neradi. Kontrola Restaurace U Šimků v Rybníkách se...
18.7.2019
Petrovice na Příbramsku plánují opravu historického špýcharu z počátku 18. století. V budově má vzniknout...
16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
Reklama