Pietní akt u Památníku Vojna u Příbrami

Sváteční den 17. listopadu si středočeská ODS připomněla kromě návštěvy Národní třídy také, stejně jako každý rok, návštěvou Památníku Vojna u Příbrami.

Přesto, že se toto uctění piety politických vězňů komunistického režimu uskutečnilo v komornější sestavě než v předchozích letech, nechtěla středočeská ODS tuto tradici přerušit. Položení věnců a zapálení svíček u památníku se zúčastnilo nejen vedení středočeské ODS v čele s jejím předsedou Janem Skopečkem, ale také místopředseda ODS Martin Kupka, nebo například nový radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. Mezi účastníky pietního aktu byla také europoslankyně Veronika Vrecionová či poslanec Vojtěch Munzar.

“Jsem rád, že i navzdory současné situaci jsme se rozhodli uctít památku politických vězňů komunistického režimu. Pro tuto tradici jsme se rozhodli už před několika lety a každý rok se tak 17. listopadu scházíme se členy středočeské ODS tady u Památníku Vojna. Považuji za důležité si v tento sváteční den připomínat nejen to, co se dělo po 17. listopadu, tedy znovuzískání svobody, demokracie, úspěšné zvládnutí ekonomické transformace, ale taky to, co se dělo před ním. Na dobu, kdy kvůli politickým názorům a touze po svobodě byli lidé vězněni, mučeni a zabíjení. I jim musíme být za dnešní svobodu vděční. Je důležité na to nezapomínat a vážit si dnešní svobody. V dnešní době je kvůli koronaviru část naší svobody omezena. Nesmíme připustit, aby se z koronaviru stala záminka na dlouhodobé či dokonce trvalé omezení naší svobody,” říká k pietnímu aktu poslanec a předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

“Svoboda opravdu není samozřejmost. Bývalý komunistický lágr Vojna ukazuje, jakou hodnotu měla svoboda v 50. letech a co za ní bylo nutné obětovat. Je na místě si to připomínat. Tím spíše, že pár hodin cesty od nás – v Bělorusku – vládne totalita a státní teror,” dodává k dnešní připomínce místopředseda ODS Martin Kupka.

Text: Bc. Lukáš Toman Paclt

Krčínova cyklostezka propojí Sedlčany a Sedlec-Prčice

Včera, 16:40
Publicista Tomáš Mosler upozornil veřejnost a zastupitele na podezřelé okolnosti zakázky na výsuvné sloupky v...
Včera, 14:50
První mrazíky mají na svědomí i první autonehodu na Příbramsku. Naštěstí se obešla bez ztráty...
28.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
28.11.2020
Tradičního zahájení adventního času se v letošním roce už zřejmě kvůli protiepidemickým opatřením nedočkáme. Město...
27.11.2020
Až do konce vánočních svátků budou senátoři z horní komory parlamentu dohlížet na práci tří...
27.11.2020
Letos uplyne půlstoletí od doby, kdy byla v Příbrami otevřena první stanice hasičů z povolání. První strážnice...
26.11.2020
Kořist drobných zlodějíčků připomíná spíše než lup zájmy císařského důstojníka z minulého století. I tak se...
25.11.2020
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky pocítil první příznaky nemoci už v pondělí ráno. Z preventivních důvodů...
17.11.2020
Poslední týdny před příchodem zimy mohou ještě cyklisté využít k vyzkoušení nové cyklostezky ze Sedlčan do...
16.11.2020
Muž z Tochovic na Příbramsku policistům tvrdil, že ho srazil kamion. Lékaře odmítl a pak...
16.11.2020
Nejlépe se v kategorii Středočeský kraji umístila ve městech na Příbramsku Dobříš. Nelichotivé prvenství nejhoršího místa...
Reklama