29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Po kontroverzním závěru se strhla i bitka! Příbram se ale raduje ze záchrany v nejvyšší lize

Fotbalová Příbram svedla v neděli druhou tvrdou bivu o setrvání v nejvyšší soutěži proti Zbrojovce Brno. Na domácím stadionu se nakonec po vydřené remíze a kontroverznímu závěru mohli svěřenci trenéra Nádvorníka radovat ze záchrany.

Reklama

Fotbalisté Příbrami se museli tuto sezonu o svůj prvoligový status hodně poprat. Po návratu mezi českou fotbalovou smetánku minulý rok museli čelit hned několika nástrahám v podobě nového systému nadstavbové části a baráže. Těžký ročník, ovlivněný i odchodem trenéra Csaplára, nakonec dospěl ke svému vyvrcholení v dvojzápase se Zbrojovkou Brno.

V prvním utkání hraném na Moravě se strhla divoká přestřelka. Pro Příbram to sice vypadalo velmi dobře, když po deseti minutách vedla díky brankám Matouška a Kodra už 2:0. Jenže domácímu mužstvu se povedlo i s pomocí dvou gólů Magery otočit stav utkání. Prohru středočeského celku nakonec až v 89. minutě odvracel střídající Keita. Tato branka se nakonec ukázala být naprosto klíčovou.

V druhém utkání bylo k vidění oproti prvnímu duelu minimum šancí. První půli byli aktivnější domácí hráči. Nebezpečně střílel třeba Polidar nebo Rezek. V druhém poločase se pak Zbrojovka hnala za gólem, ale její snahy před brankou Kočího, za níž fandili příznivci Brna, byly nakonec neúspěšné.

Sparta má nového střelce i trenéra! Kdo přijde další?

Asi největší rozruch ve vápně fotbalistů Příbrami tak nadělali bohužel právě fanoušci Zbrojovky v 70. minutě, když na hrací plochu začali házet pyrotechniku. Několik minut se tudíž nehrálo, a někteří hráči Brna dokonce šli poprosit své příznivce, aby se uklidnili.

Fanoušci tím nakonec svému milovanému klubu uškodili. Hlavní sudí Ardeleanu totiž nakonec nastavil nad rámec základní hrací doby pouze tři minuty, i když se kvůli vytržnostem nehrálo minimálně sedm minut.

Ke konci zápasu pak také rozhodčí několikrát odpískal v některých sporných momentech proti Zbrojovce. Moravané se tak určitě po utkání cítí poškozeni. Navíc na rozhodnutí rozhodčích už si po prvním utkání stěžoval třeba kapitán Magera.

Frustrace a vztek hráčů Zbrojovky nakonec po finálním hvizdu zapříčinila poměrně velkou strkanici mezi hráči i náhradníky obou celků. Ta se naštěstí nezvrhla ve vážnější potyčku a už vůbec nezměnila výsledek dvojzápasu. Příbram se díky venkovním brankám udržela po dvou remízách se Zbrojovkou Brno v nejvyšší české soutěži.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama