Po kontroverzním závěru se strhla i bitka! Příbram se ale raduje ze záchrany v nejvyšší lize

Fotbalová Příbram svedla v neděli druhou tvrdou bivu o setrvání v nejvyšší soutěži proti Zbrojovce Brno. Na domácím stadionu se nakonec po vydřené remíze a kontroverznímu závěru mohli svěřenci trenéra Nádvorníka radovat ze záchrany.

Fotbalisté Příbrami se museli tuto sezonu o svůj prvoligový status hodně poprat. Po návratu mezi českou fotbalovou smetánku minulý rok museli čelit hned několika nástrahám v podobě nového systému nadstavbové části a baráže. Těžký ročník, ovlivněný i odchodem trenéra Csaplára, nakonec dospěl ke svému vyvrcholení v dvojzápase se Zbrojovkou Brno.

V prvním utkání hraném na Moravě se strhla divoká přestřelka. Pro Příbram to sice vypadalo velmi dobře, když po deseti minutách vedla díky brankám Matouška a Kodra už 2:0. Jenže domácímu mužstvu se povedlo i s pomocí dvou gólů Magery otočit stav utkání. Prohru středočeského celku nakonec až v 89. minutě odvracel střídající Keita. Tato branka se nakonec ukázala být naprosto klíčovou.

V druhém utkání bylo k vidění oproti prvnímu duelu minimum šancí. První půli byli aktivnější domácí hráči. Nebezpečně střílel třeba Polidar nebo Rezek. V druhém poločase se pak Zbrojovka hnala za gólem, ale její snahy před brankou Kočího, za níž fandili příznivci Brna, byly nakonec neúspěšné.

Sparta má nového střelce i trenéra! Kdo přijde další?

Asi největší rozruch ve vápně fotbalistů Příbrami tak nadělali bohužel právě fanoušci Zbrojovky v 70. minutě, když na hrací plochu začali házet pyrotechniku. Několik minut se tudíž nehrálo, a někteří hráči Brna dokonce šli poprosit své příznivce, aby se uklidnili.

Fanoušci tím nakonec svému milovanému klubu uškodili. Hlavní sudí Ardeleanu totiž nakonec nastavil nad rámec základní hrací doby pouze tři minuty, i když se kvůli vytržnostem nehrálo minimálně sedm minut.

Ke konci zápasu pak také rozhodčí několikrát odpískal v některých sporných momentech proti Zbrojovce. Moravané se tak určitě po utkání cítí poškozeni. Navíc na rozhodnutí rozhodčích už si po prvním utkání stěžoval třeba kapitán Magera.

Frustrace a vztek hráčů Zbrojovky nakonec po finálním hvizdu zapříčinila poměrně velkou strkanici mezi hráči i náhradníky obou celků. Ta se naštěstí nezvrhla ve vážnější potyčku a už vůbec nezměnila výsledek dvojzápasu. Příbram se díky venkovním brankám udržela po dvou remízách se Zbrojovkou Brno v nejvyšší české soutěži.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

Včera, 18:25
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky pocítil první příznaky nemoci už v pondělí ráno. Z preventivních důvodů...
19.11.2020
Sváteční den 17. listopadu si středočeská ODS připomněla kromě návštěvy Národní třídy také, stejně jako...
17.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
17.11.2020
Poslední týdny před příchodem zimy mohou ještě cyklisté využít k vyzkoušení nové cyklostezky ze Sedlčan do...
16.11.2020
Muž z Tochovic na Příbramsku policistům tvrdil, že ho srazil kamion. Lékaře odmítl a pak...
16.11.2020
Nejlépe se v kategorii Středočeský kraji umístila ve městech na Příbramsku Dobříš. Nelichotivé prvenství nejhoršího místa...
15.11.2020
Poslední říjnový den, pět minut po půl páté přijímá operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru...
15.11.2020
V červnu tohoto roku byl v Dobříši umístěn první BIOtejner, který efektivně řeší nakládání s...
Policie_ilustrační foto
14.11.2020
Závan starých časů příbramského Palerma, kdy vyřizování účtů přes ústí hlavní nebylo výjimkou, připomněl konflikt...
14.11.2020
Pět kilo nábojů do malorážky donesl přímo na policii v Příbrami nálezce. Osm kusů roznětek pak...
13.11.2020
Největší zařízení pro seniory ve Středočeském kraji Domov Sedlčany na Příbramsku, zatím sady k povinnému...
Reklama