-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Podvodné půjčky za půl milionu

Podvodník sliboval poškozeným půjčku, vždy ale zůstalo jen u inkasované zálohy. Příbramští kriminalisté teď jeho podvody vyšetřují jako rozsáhlou trestnou činnost v podobě podvodného jednání při sjednávání nebankovních půjček. Poškozených je již 21, a to na různých místech celé České republiky, z nich měl vylákat 415 tisíc korun.

Reklama

K prvnímu případu podvodného sjednání půjčky došlo již v prosinci loňského roku. „Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. Se zájemci komunikoval prostřednictvím telefonických hovorů, kdy se pokaždé vydával za někoho jiného,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Po poškozených požadoval jako poplatek za zprostředkování půjčky částku nejprve 900 korun. Poté co ji obdržel na účet, opět kontaktoval poškozené s tím, že poplatek byl navýšen na částku 1500 korun a žádal o zaslání ještě 600 korun. Následně kontaktoval poškozené s tím, že se omlouvá, ale že částka 1500 korun musí být na účet připsána v celku, tudíž poškození musí poslat peníze znova s tím, že jim první platbu odečte z následné půjčky. Pokud některý z poškozených uvedl, že už žádné peníze nemá, řekl mu, že peníze pošle ze svého na jeho účet, ty však přeposílal z účtu dalšího poškozeného, kterému sdělil, aby poplatek poslal na účet předchozího poškozeného.

Tímto způsobem si přisvojil částku dosahující bezmála 415 tisíc korun. „Kriminalistům se podařilo zjistit, že si muž peníze nechával posílat na pobočky pošty, a to prostřednictvím anonymních účtů. Jako další způsob volil výběr z účtů v sázkových kancelářích, kde oslovoval některé z hostů, většinou cizince, kterého požádal, zda si na jeho účet může nechat poslat peníze od svého kamaráda,“ dodala Pučelíková. Po souhlasu nic netušících „bílých koní“ peníze vybral.

Kriminalisté v současné době pátrají po případných dalších poškozených, kterých by mohlo být daleko více a kteří třeba stále ještě čekají na slíbenou půjčku. Zároveň varují každého, kdo se rozhodne využít nabídku nebankovních půjček, aby si vždy předem ověřil věrohodnost toho, kdo jim peníze nabízí. Podezřelým je v tomto případě 31letý muž, který byl v minulosti za podvody již odsouzen. Muže se policistům podařilo před několika dny vypátrat a poslat do vězení za předcházející trestnou činnost.

Pes hrající na piano nebo tancující papoušek. Nejvtipnější zvířecí kousky

Včera, 08:40
Příbramská policie pátrá po neznámých pachatelích krádeží kol. V obci Dominikální Paseky zloděj odnesl jízdní...
21.1.2019
Nocleh v centru pro bezdomovce v Příbrami si mohou návštěvníci odpracovat úklidem zařízení a jeho...
21.1.2019
Hornické muzeum Příbram loni navštívilo téměř 128.000 lidí, meziročně zhruba o 1200 více. Největší zájem...
21.1.2019
Příbramská radnice sbírá náměty na projekty, které budou financovány z takzvaného participativního rozpočtu. Stejně jako...
21.1.2019
V Příbrami se bude bruslit i v létě, ledová plocha se rozmrazovat nebude. Velká hala...
19.1.2019
Obránce Tomáš Jablonský, který v prosinci 2017 ukončil profesionální kariéru, se vrátil do prvoligového fotbalu....
19.1.2019
Příbramská police pátrá po svědcích dopravní nehody - po osádce bílého osobního vozidla. Nehoda se stala...
18.1.2019
Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock...
17.1.2019
I v 9. předposlední etapě letošního Dakaru nebyla o zážitky nouze. A opět se potvrdilo,...
17.1.2019
Středočechů s infekcí dýchacích cest od začátku roku výrazně přibylo. Hygienici zaznamenali nárůst téměř o...
Reklama