Podvodné půjčky za půl milionu

Podvodník sliboval poškozeným půjčku, vždy ale zůstalo jen u inkasované zálohy. Příbramští kriminalisté teď jeho podvody vyšetřují jako rozsáhlou trestnou činnost v podobě podvodného jednání při sjednávání nebankovních půjček. Poškozených je již 21, a to na různých místech celé České republiky, z nich měl vylákat 415 tisíc korun.

K prvnímu případu podvodného sjednání půjčky došlo již v prosinci loňského roku. „Podezřelý muž prostřednictvím inzerátů nabízel nebankovní půjčky peněz nebo reagoval na poptávku podobného charakteru. Se zájemci komunikoval prostřednictvím telefonických hovorů, kdy se pokaždé vydával za někoho jiného,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Po poškozených požadoval jako poplatek za zprostředkování půjčky částku nejprve 900 korun. Poté co ji obdržel na účet, opět kontaktoval poškozené s tím, že poplatek byl navýšen na částku 1500 korun a žádal o zaslání ještě 600 korun. Následně kontaktoval poškozené s tím, že se omlouvá, ale že částka 1500 korun musí být na účet připsána v celku, tudíž poškození musí poslat peníze znova s tím, že jim první platbu odečte z následné půjčky. Pokud některý z poškozených uvedl, že už žádné peníze nemá, řekl mu, že peníze pošle ze svého na jeho účet, ty však přeposílal z účtu dalšího poškozeného, kterému sdělil, aby poplatek poslal na účet předchozího poškozeného.

Tímto způsobem si přisvojil částku dosahující bezmála 415 tisíc korun. „Kriminalistům se podařilo zjistit, že si muž peníze nechával posílat na pobočky pošty, a to prostřednictvím anonymních účtů. Jako další způsob volil výběr z účtů v sázkových kancelářích, kde oslovoval některé z hostů, většinou cizince, kterého požádal, zda si na jeho účet může nechat poslat peníze od svého kamaráda,“ dodala Pučelíková. Po souhlasu nic netušících „bílých koní“ peníze vybral.

Kriminalisté v současné době pátrají po případných dalších poškozených, kterých by mohlo být daleko více a kteří třeba stále ještě čekají na slíbenou půjčku. Zároveň varují každého, kdo se rozhodne využít nabídku nebankovních půjček, aby si vždy předem ověřil věrohodnost toho, kdo jim peníze nabízí. Podezřelým je v tomto případě 31letý muž, který byl v minulosti za podvody již odsouzen. Muže se policistům podařilo před několika dny vypátrat a poslat do vězení za předcházející trestnou činnost.

Pes hrající na piano nebo tancující papoušek. Nejvtipnější zvířecí kousky

Včera, 21:05
Chceš hrát fotbal za 1.FK Příbram? Nebo si jen užít sportovní den? Tak přijď ve...
27.8.2021
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že ministerstvo je od příštího roku připraveno přidat...
18.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.8.2021
Vlaky na málo vytížených středočeských tratích mají nahradit autobusy. Kraj tím ušetří 52 milionů korun....
4.8.2021
Soutěžte s námi o vouchery v hodnotě 500 Kč, které můžete využít na jakékoli pobočce...
4.8.2021
Sedmý ročník běžeckých závodů Jinecký kros proběhl v Jincích v neděli 13. června. Na start...
3.8.2021
Voják, který byl v červenci zraněn při výbuchu munice v Chráněné krajinné oblasti Brdy, dnes...
2.8.2021
Městu došla trpělivost s problémy na příbramských ubytovnách. Pokud nezajistí zklidnění situace provozovatel, město sáhne...
29.7.2021
U Jablonné nedaleko Příbrami spadl dnes dopoledne malý letoun. Při neštěstí zahynul pilot, je zaklíněný...
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
Reklama