Policie rozbila gang pašující drogy do věznice

Pilník zapečený v bochníku chleba nebo žiletka ve štrůdlu, úsměvné případy pašování věcí do věznice z minulosti. Dnes si musí vězeňská služba poradit s jinými kalibry. Příbramští policisté zaměřili svou pozornost na věznici Bytíz a odhalili dvanácti člennou skupinu, pašující do věznice drogy.

Příbramští policisté odhalili ve spolupráci s vězeňskou službou v Bitýze sedm vězňů a pět žen, kteří obchodovali s pervitinem. „Koncem července při akci s krycím názvem „Tričko“ dva hlavní organizátoři z řad vězňů zaúkolovali své příbuzné a známé, aby obstarali metamfetamin,“ uvedla tisková mluvčí Příbramské PČR Monika Schindlová.

Surovina (metamfetamin) nezbytná pro výrobu pervitinu tak začala proudit do věznice. Podle informací policie ji zapojení pachatelé následně zasílali do střežených prostor prostřednictvím poštovních zásilek, nebo ji předávali při osobních návštěvách. „Jeden z mužů odpykávající si trest byl dokonce násilím nucen, aby do obchodu zapojil svou sestru,“ uvedla mluvčí.

„Již v červnu proběhla akce s názvem „Bastien“. Po vzájemné telefonické a osobní domluvě manželka a družka dvou odsouzených pronášely drogu do prostor věznice v různých tělních dutinách a posléze předávaly při plánovaných návštěvách, které probíhaly v měsíci březnu,“ dodává Schindlová. Třiatřicetiletá žena měla dokonce kvůli strachu z odhalení jednu zásilku spolknout, což může být životu nebezpečné.

„Všech dvanáct osob porušilo přísně regulovaný režim věznice, kdy je zakázáno přechovávat a konzumovat návykové látky. O této skutečnosti jsou poučeni také ti, kteří odsouzené navštěvují nebo jim zasílají balíčky,“ říká Schindlová.

„Kriminalisté všem sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dále maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pětadvacetiletý muž se bude navíc zpovídat i z přečinu vydírání. Za tyto uvedené činy hrozí až desetiletý pobyt za zamřížovanými okny,“ dodává mluvčí.

Dnes, 19:13
Alkohol na Příbramsku zase jednou tekl proudem. Policisté museli zasahovat u hádky opilého páru. Partneři...
Včera, 13:11
Senior z Příbrami volal několik let na tísňové linky záchranné služby, policistů a linku 112....
27.1.2020
Převzetí firmy Kajgr prodej pneu a.s. Jindřichem Vařekou starším (ⴕ 90) odstartovalo letitý spor mezi...
26.1.2020
“Je sobota 18. ledna. Rock Café na Národní je plné lidí a zábava je v...
25.1.2020
Příbramští kriminalisté už sdělili obvinění 35leté ženě, která v prosinci napadla dvě dívky v Dobříši....
23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
Reklama