15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Při požáru náklaďáku u Věšína uniklo 300 litrů nafty

Příbramští hasiči likvidovali 8. ledna následky požáru nákladního automobilu na silnici mezi Věšínem a Míšovem. V důsledku požáru z vozidla uniklo přibližně 300 litrů nafty, zbylých 400 litrů z nádrže hasiči přečerpali do sudů. Provoz na silnici byl obnoven až po půlnoci.

Reklama

Profesionální hasiči ze stanice Příbram vyjeli spolu s dobrovolnými jednotkami z Věšína a Rožmitálu pod Třemšínem 8. ledna po 20. hodině k požáru nákladního automobilu na silnici první třídy číslo 19 mezi obcemi Věšín a Míšov. „Prvotní informace hovořila o tom, že vozidlo je naloženo železem a řidič se pokouší hasit požár pomocí přenosného hasicího přístroje,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Požár se podařilo částečně uhasit před příjezdem jednotek, hasiči na místě dále dohašovali motorový prostor vozidla. „V důsledku požáru došlo k masivnímu úniku nafty, proto bylo na místo nutné dopravit větší množství sorbentu a sudů na přečerpání,“ dodal Gabriel. Na místo vyjel také technický automobil z HZS Příbram a správy a údržby silnic. Silnice byla po celou dobu zásahu uzavřena a začala po hustém sněžení namrzat.

Z vozidla uniklo přibližně 300 litrů nafty, 400 litrů, které zbyly v nádrži, hasiči přečerpali do sudů. Kvůli úniku nafty operační středisko povolalo pracovníka vodoprávního úřadu z Příbrami, aby rozhodl o způsobu odstranění dopadu na životní prostředí. „Vzhledem k poškození kabiny byl požár dohašen po půlnoci,“ uvedl mluvčí. Hodinu po půlnoci majitel soupravy zajistil odtah, hasiči odstranili zbytek uniklé nafty a vozovku uklidili. Provoz na komunikaci byl pak zcela obnoven.

Český rozhlas přežil nálet a nikdy se nevzdal. Před deseti lety dostal nový kabát

Včera, 14:22
Dosavadní zastupitel za TOP 09 Petr Vácha podal rezignaci, nahradí jej Jakub Hušek. Nového kandidáta...
Včera, 12:08
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
Včera, 11:01
Z důvodu opravy povrchu místních komunikací čekají Příbramské řidiče dopravní omezení v ulicích Brodská, U...
Včera, 09:11
U obce Počaply na Příbramsku se 13. srpna odpoledne srazil autobus s osobním autem. Cestující...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Na historické budově Příbramské radnice viditelně zahlodal zub času a tak se nevyhnutelně přiblížil čas...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
15.8.2019
Co si myslíte o současné situaci Středočeského kraje z pohledu inovací? Daří se mu dobře?...
11.8.2019
Fotbalisté Příbrami získali z Karviné na hostování třiadvacetiletého francouzského záložníka Soufianea Dramého. Středočeši o tom...
10.8.2019
Fotbalisté Příbrami přivítali na domácím hřišti Dynamo České Budějovice, na kterém si spravili chuť po...
Reklama