6℃
Dnes je 10. prosinec , svátek má Julie

Příbram bude brázdit 20 nových autobusů od Mercedesu, polovina s klimatizací

Příbram bude mít 20 zcela nových autobusů. Sníží se průměrné i maximální stáří vozů, více než polovina nových vozů bude klimatizována, řekla mluvčí Příbrami Eva Švehlová. Město uzavřelo smlouvu s dopravcem Arriva na deset let.

Městskou hromadnou dopravu v Příbrami čekají změny. Od 1. prosince začne platit nová smlouva, která má podle radnice zajistit lepší podmínky pro cestující a zpřísnit podmínky pro dopravce.

„Provozovatelem MHD Příbram bude v dalších letech společnost Arriva, která se jako jediná přihlásila do výběrového řízení. Smlouva s dopravcem je uzavřena na deset let,“ uvedla mluvčí Švehlová. Smlouva začne platit 1. prosince 2019. „Velkou změnou jsou smluvní podmínky, které městu a cestujícím zajistí větší komfort,“ dodává Švehlová.

Nová smlouva má z Příbrami vyhnat vraky, které už v jiných středočeských městech nemohou jezdit. „Ve smlouvě má město Příbram podmínku, že průměrné stáří autobusu nepřesáhne hranici sedmi let. Ve městě se navíc dočkáme zcela nových autobusů značky Mercedes, které budou v jednotné barevné linii a označené znakem města,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Vyšší komfort pro cestující zaplatí Příbram z rozpočtu, jízdné se zdražovat nebude. Dospělí tak za jízdu zaplatí 12 korun, děti do 15 let a senioři polovinu. Držitelům čipových karet zlevní jízdné z 12 na 10 korun a ze šesti na pět korun. Příbram odhaduje na příští rok výši dotace do MHD v hodnotě 29 milionů korun.

Ve staré smlouvě nemělo město žádné možnosti, jak dopravce ohlídat. „Nová smlouva nám například umožňuje sankce za zdržení spoje – pro příklad za zpoždění spoje od 10 minut můžeme pokutovat částkou 500 korun, při zpoždění o 30 minut 1000 korun a v případě, že se spoj zdrží o více než hodinu, můžeme dopravci udělit pokutu 5000 korun. Obdobných podmínek je ve smlouvě celá řada,“ dodal Buršík.

Včera, 14:57
Počty toulavých koček představují problém, každá z nich totiž může za sedm let dát život...
8.12.2019
Kočky nejsou jen domácí mazlíčci, některé žijí na ulici jiné v lese. Dospělá kočka, která...
6.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Advent v Příbrami zahájili v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka od 15 hodin. Město...
2.12.2019
Dvaatřicetiletý muž z Příbrami za necelé tři měsíce stihl krást v deseti příbramských a jednom dobříšském...
1.12.2019
Po osmi měsících zastupitelé Petrovic na Příbramsku rozhodli o výběru návrhu nového vzhledu kašny na...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
29.11.2019
Zanedbaný úklid, jelení maso bez dokladu nabytí a původu, suroviny s prošlou záruční lhůtou. To...
27.11.2019
Povedená pětice skončila v rukou policistů. Devětadvacetiletá žena více než rok obchodovala na Dobříšsku a Příbramsku...
27.11.2019
Příbramská kriminálka trestně stíhá dva muže, jeden se přidal k úklidu ve firmě své známé,...
Reklama