Příbram bude brázdit 20 nových autobusů od Mercedesu, polovina s klimatizací

Příbram bude mít 20 zcela nových autobusů. Sníží se průměrné i maximální stáří vozů, více než polovina nových vozů bude klimatizována, řekla mluvčí Příbrami Eva Švehlová. Město uzavřelo smlouvu s dopravcem Arriva na deset let.

Městskou hromadnou dopravu v Příbrami čekají změny. Od 1. prosince začne platit nová smlouva, která má podle radnice zajistit lepší podmínky pro cestující a zpřísnit podmínky pro dopravce.

„Provozovatelem MHD Příbram bude v dalších letech společnost Arriva, která se jako jediná přihlásila do výběrového řízení. Smlouva s dopravcem je uzavřena na deset let,“ uvedla mluvčí Švehlová. Smlouva začne platit 1. prosince 2019. „Velkou změnou jsou smluvní podmínky, které městu a cestujícím zajistí větší komfort,“ dodává Švehlová.

Nová smlouva má z Příbrami vyhnat vraky, které už v jiných středočeských městech nemohou jezdit. „Ve smlouvě má město Příbram podmínku, že průměrné stáří autobusu nepřesáhne hranici sedmi let. Ve městě se navíc dočkáme zcela nových autobusů značky Mercedes, které budou v jednotné barevné linii a označené znakem města,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Vyšší komfort pro cestující zaplatí Příbram z rozpočtu, jízdné se zdražovat nebude. Dospělí tak za jízdu zaplatí 12 korun, děti do 15 let a senioři polovinu. Držitelům čipových karet zlevní jízdné z 12 na 10 korun a ze šesti na pět korun. Příbram odhaduje na příští rok výši dotace do MHD v hodnotě 29 milionů korun.

Ve staré smlouvě nemělo město žádné možnosti, jak dopravce ohlídat. „Nová smlouva nám například umožňuje sankce za zdržení spoje – pro příklad za zpoždění spoje od 10 minut můžeme pokutovat částkou 500 korun, při zpoždění o 30 minut 1000 korun a v případě, že se spoj zdrží o více než hodinu, můžeme dopravci udělit pokutu 5000 korun. Obdobných podmínek je ve smlouvě celá řada,“ dodal Buršík.

7.7.2020
Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční...
5.7.2020
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
30.6.2020
Středočeské nemocnice mají dostat z krajského rozpočtu téměř 153 milionů korun na výdaje spojené s...
28.6.2020
Cílem Re-use centra je najít nové využití funkčních ale pro současného majitele už nepotřebných věcí....
28.6.2020
V letošním roce bude nejspíše častým cílem letních dovolených právě Česká republika. Turistům směřujícím do...
27.6.2020
Město Dobříš se zapojilo do projektu vhodnějšího nakládání s biologickým odpadem. Ten spustil tým projektu...
26.6.2020
Od začátku letošního roku do konce května řešili příbramští dopravní policisté už 137 nehod se...
25.6.2020
Žena si drogy schovávala i v mrazničce, nebylo jí to ale nic platné. Příbramští kriminalisté se...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
Reklama