16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Příbram má teoretickou šanci vyhnout se skupině o záchranu. Pomohla změna trenéra?

Nový trenér Příbrami naordinoval svým svěřencům jinou taktiku a středočeský celek poodskočil od spodních příček tabulky. Pokud si tuto formu udrží, může se dokonce vyhnout skupině o záchranu.

Reklama

Fotbalová Příbram prožívá těžkou sezónu po svém návratu mezi elitu. Po celý ročník se pohybuje u dna tabulky a i přesto, že předvedená hra nebyla mnohdy vůbec špatná, výsledky se nedostavovaly. Během března pak přišla změna trenéra, když Josefa Csaplára nahradil na lavičce Roman Nádvorník. Pro fanoušky Příbrami to bylo poměrně nečekané, a navíc to vypadalo, že to bude změna k horšímu. Nádvorník byl totiž jen několik měsíců před tím vyhozen z Karviné a dosud za sebou neměl úspěšné angažmá.

Na lavičce středočeského celku byl zatím kvůli reprezentační pauze jenom dvakrát. V prvním utkání jeho svěřenci prohráli 3:0 se silným Jabloncem, ale v tom druhém poměrně jasně přehráli Opavu, která také bojuje ve spodní části tabulky, poměrem 3:1. Zatím nemůžeme hodnotit Nádvorníkovo působení v Příbrami, ale můžeme pozorovat změnu stylu a taktickéhu přístupu.

„Trenér chce abychom drželi roztažené hřiště a hlavně útočili po krajích, což je největší rozdíl oproti panu Csaplárovi, který chtěl hrát spíše kombinační hru,“ komentoval po víkendovém utkání změnu ve vedení mužstva jeden z tahounů Příbrami Jan Matoušek. Právě on byl díky nastolené taktice velmi nebezpečný na kraji zálohy, a Příbram tak měla v utkání velké množství šancí. Spoustu jich však nevyřešila úplně ideálně, jinak mohlo být skóre o dost divočejší.

V příbramském divadle budou vyšetřovat zločin v kadeřnictví

Kouč Nádvorník se ale také zaměřil na defenzivní fázi hry. Příbram má totiž nejhorší obranu v lize s 60 inkasovanými brankami. „Trenér to chtěl hrát ještě více ze zabezpečené obrany,“ řekl po zápase brankář Ondřej Kočí. Ten proti Opavě sice neudržel čisté konto, ale gól padl poměrně smolně po standardní situaci. Žádné větší množství šancí však jinak hostující hráči neměli.

Csaplárův styl hry byl možná o něco fotbalovější, ale pravděpodobně nebyl příliš vhodný pro tým, který se zuby nehty pere o záchranu. Útočný fotbal s kombinačními akcemi středem hřiště možná bude eventuálně metou pro Příbram, avšak pokud se osvědčí defenzivnější přístup s rychlými útoky po krajích, které naordinoval kouč Nádvorník, vypadá to, že klub udělal dobré rozhodnutí.

V posledních třech utkáních čeká příbramské fotbalisty zápas se Slováckem, Plzní a Teplicemi. Když naváží na výkon proti Opavě a vyhrají se Slováckem a Teplicemi, čistě teoreticky se stále můžou dostat mimo skupinu hrající o záchranu v lize. Za desátými Teplicemi totiž zaostávají jen o šest bodů. I kdyby se tomu tak nestalo, minimálně se v případě získání herní formy dostanou do lepší pozice před klíčovou baráží.

OBRAZEM: V Domě módy jsou vystaveni nazí lidé, návštěvníci si je mohou fotit a dotýkat se jich

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama