20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Příbram má teoretickou šanci vyhnout se skupině o záchranu. Pomohla změna trenéra?

Nový trenér Příbrami naordinoval svým svěřencům jinou taktiku a středočeský celek poodskočil od spodních příček tabulky. Pokud si tuto formu udrží, může se dokonce vyhnout skupině o záchranu.

Reklama

Fotbalová Příbram prožívá těžkou sezónu po svém návratu mezi elitu. Po celý ročník se pohybuje u dna tabulky a i přesto, že předvedená hra nebyla mnohdy vůbec špatná, výsledky se nedostavovaly. Během března pak přišla změna trenéra, když Josefa Csaplára nahradil na lavičce Roman Nádvorník. Pro fanoušky Příbrami to bylo poměrně nečekané, a navíc to vypadalo, že to bude změna k horšímu. Nádvorník byl totiž jen několik měsíců před tím vyhozen z Karviné a dosud za sebou neměl úspěšné angažmá.

Na lavičce středočeského celku byl zatím kvůli reprezentační pauze jenom dvakrát. V prvním utkání jeho svěřenci prohráli 3:0 se silným Jabloncem, ale v tom druhém poměrně jasně přehráli Opavu, která také bojuje ve spodní části tabulky, poměrem 3:1. Zatím nemůžeme hodnotit Nádvorníkovo působení v Příbrami, ale můžeme pozorovat změnu stylu a taktickéhu přístupu.

„Trenér chce abychom drželi roztažené hřiště a hlavně útočili po krajích, což je největší rozdíl oproti panu Csaplárovi, který chtěl hrát spíše kombinační hru,“ komentoval po víkendovém utkání změnu ve vedení mužstva jeden z tahounů Příbrami Jan Matoušek. Právě on byl díky nastolené taktice velmi nebezpečný na kraji zálohy, a Příbram tak měla v utkání velké množství šancí. Spoustu jich však nevyřešila úplně ideálně, jinak mohlo být skóre o dost divočejší.

V příbramském divadle budou vyšetřovat zločin v kadeřnictví

Kouč Nádvorník se ale také zaměřil na defenzivní fázi hry. Příbram má totiž nejhorší obranu v lize s 60 inkasovanými brankami. „Trenér to chtěl hrát ještě více ze zabezpečené obrany,“ řekl po zápase brankář Ondřej Kočí. Ten proti Opavě sice neudržel čisté konto, ale gól padl poměrně smolně po standardní situaci. Žádné větší množství šancí však jinak hostující hráči neměli.

Csaplárův styl hry byl možná o něco fotbalovější, ale pravděpodobně nebyl příliš vhodný pro tým, který se zuby nehty pere o záchranu. Útočný fotbal s kombinačními akcemi středem hřiště možná bude eventuálně metou pro Příbram, avšak pokud se osvědčí defenzivnější přístup s rychlými útoky po krajích, které naordinoval kouč Nádvorník, vypadá to, že klub udělal dobré rozhodnutí.

V posledních třech utkáních čeká příbramské fotbalisty zápas se Slováckem, Plzní a Teplicemi. Když naváží na výkon proti Opavě a vyhrají se Slováckem a Teplicemi, čistě teoreticky se stále můžou dostat mimo skupinu hrající o záchranu v lize. Za desátými Teplicemi totiž zaostávají jen o šest bodů. I kdyby se tomu tak nestalo, minimálně se v případě získání herní formy dostanou do lepší pozice před klíčovou baráží.

OBRAZEM: V Domě módy jsou vystaveni nazí lidé, návštěvníci si je mohou fotit a dotýkat se jich

Dnes, 11:00
Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce....
Včera, 11:00
Jaké to bylo kopat za války na Moravě zákopy, ochutnat poprvé v životě čokoládu od...
Včera, 09:25
Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy....
20.4.2019
O desítky tisíc korun přišla seniorka z Dobříše na kterou se zaměřily dvě podvodnice. Vloudily se...
19.4.2019
Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile...
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
16.4.2019
Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci...
15.4.2019
Oblastní nemocnici v Příbrami předali zástupci klubu 1. FK Příbram celkem 20 tisíc korun. Peníze byly...
15.4.2019
Oranžerie v areálu dobříšského zámku se má do poloviny roku 2020 proměnit v multifunkční centrum....
Reklama