4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Příbram posiluje! Po návratu Vůcha a Matouška přichází dva hráči Slavie

1.FK Příbram v závěru přestupového období výrazně posiluje. Kádr Josefa Csaplára byl obohacen hned třemi hráči Slavie na hostování a navíc se vrátil Egon Vůch.

Reklama

Aktuálně dvanáctý celek FORTUNA:LIGY 1.FK Příbram na začátku jarní ligové části a ke konci českého přestupového období ve velkém nabírá nové hráče. Kouč Josef Csaplár už po zpackané generálce s druholigovým Táborskem avizoval, že chce svůj kádr rozšířit. Příbram totiž do té doby na přestupovém trhu nebyla příliš aktivní a vzhledem k nepovedené zimní přípravě i prvnímu jarnímu kolu bylo nabíledni, aby posílila. Pro navrátilce do nejvyšší české fotbalové soutěže je totiž samozřejmě absolutní prioritou nezpadnout zpět do FNL.

Už při utkání s Fastavem Zlín figuroval na lavičce Příbrami známý potížista a fotbalový světoběžník Egon Vůch. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník s klubem podepsal smlouvu do roku 2020 po svém přestupu z Kazachstánského Tobolu Kostanaj. S příbramskými fotbalisty absolvoval i část zimní přípravy, aby nabral kondici, jelikož kazachstánská liga končí v listopadu. Příbram, ve které působil v mládežnických kategoriích, si od něj slibuje hlavně zkušenosti a zkvalitnění ofenzivních řad.

Hráči Příbrami odčinili debakl z minulého kola výhrou v přestřelce se Zlínem

Směřem dopředu by měl týmu od Litavky další půlrok vypomáhat i Jan Matoušek. Dvacetiletého forvarda si v létě pořídila z Příbrami Slavia za 40 milionů korun a dohodla se se středočeským klubem, že mu Matouška nechá na hostování. Při četných zraněních u sešívaných si jej ale stáhla v září zpět. Nyní ovšem míří opět na hostování do Příbrami, jelikož se v zimní přípravě zranil a v pražském týmu by se tuto sezónu jž obtížně prosazoval.

Příbram však posílila i defenzivní řady a hledala opět ve Slavii. Ve středu klub oznámil dvě posily na hostování do konce sezóny. Staly se jimi Matěj Chaluš a Olivier Kingue. Matěj Chaluš je dalším straronovým hráčem Příbrami. V juniorce zazářil hlavně v mládežnické Lize mistrů a naskočil i do 37 utkání A-týmu. Díky jeho obrovskému talentu si ho vyhlédla Slavia. Nyní se jednadvacetiletý český mládežnický reprezentant vrací na Litavku poté, co byl na hostování v Mladé Boleslavi. Olivier Kangu je také kmenovým hráčem Slavie, která si ho našla v největší kamerunské fotbalové akademii, ale zatím působil na hostování v druholigovém Ústí nad Labem. Zkušenosti má však i z Portugalska a Belgie.

Tým Josefa Csaplára tak výrazně posílil před důležitým, dalo by se říci šestibodovým, utkáním s Olomoucí, ve kterém bude chtít navázat na skvělý obrat z domácího duelu se Zlínem.

Jágr dvakrát bodoval a zosnoval další výhru Rytířů

22.3.2019
Při nehodě nákladního auta, které ve čtvrtek odpoledne narazilo v centru Sedlčan na Příbramsku do...
22.3.2019
V Příbrami se připravuje koncepce cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její...
22.3.2019
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspořádal v polovině února dražbu hrobového místa. Vyvolávací...
20.3.2019
Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její provázání...
20.3.2019
Příbramští policisté lapili pěkného ptáčka. Zlodějíček se zaměřoval na věci podle sezóny, kradl plesové šaty,...
20.3.2019
Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale...
18.3.2019
V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i...
18.3.2019
Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí. Upravit hodlá i přítok a odtok,...
18.3.2019
Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového...
17.3.2019
25. kolo FORTUNA:LIGY uzavřel v neděli duel mezi Příbramí a Slavií. Na Litavce byl poprvé...
Reklama