20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Příbram potvrdila, že Příbramskou teplárenskou získává Mincom CZ

Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie, vyhrála společnost Mincom CZ. Ačkoliv je smlouva podepsána, konečný souhlas s prodejem bude na zastupitelstvu města, uvedla mluvčí radnice Eva Švehlová.

Reklama

Podnik se 120 zaměstnanci je od 90. let minulého století v konkurzu, město má z prodeje získat 14 procent. Švehlová uvedla, že Příbram získá 36,918.000 korun. To by znamenalo, že Mincom CZ za teplárnu celkem zaplatí zhruba 264 milionů korun. Podle posudku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické by se závod mohl prodat za 262 milionů Kč.

Radnice potvrdila, že kupní cena pouze nepatrně převyšuje cenu odhadní. „Věřili jsme, že kupní cena bude vyšší a tím i vyšší příjem do městské kasy,“ uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO). „Další provozování teplárny by mělo probíhat ekologičtějším způsobem. Nový majitel plánuje nahradit spalování uhlí spalováním biomasy,“ dodal.

Mincom CZ patří do skupiny EnergoFuture. Manažerka Nikola Nedvědová ze společnosti EnergoFuture řekla, že se firma k transakci nemůže vyjadřovat, protože ještě není dokončena.

Společnost zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby firmy za rok 2017 dosáhly 280,8 milionu korun.

Příbramská teplárenská vznikla v roce 1993, o pět let později na ni byl vyhlášen konkurz. Závod je přesto plně funkční. Předmětem prodeje jsou veškerá aktiva včetně teplárenské infrastruktury v majetku města. Příbramská teplárenská vlastní spolu s městem rozsáhlou síť horkovodů a parovodů, která včetně odboček dosahuje délky téměř 18 kilometrů.

Zdroj: čtk

 

Dnes, 11:00
Společenské centrum v Sedlčanech bude sloužit zejména pro duchovní účely a s nimi spojené akce....
Včera, 11:00
Jaké to bylo kopat za války na Moravě zákopy, ochutnat poprvé v životě čokoládu od...
Včera, 09:25
Festival během tří měsíců nabídne pět koncertů, mši, odbornou konferenci a interpretační kurzy s workshopy....
20.4.2019
O desítky tisíc korun přišla seniorka z Dobříše na kterou se zaměřily dvě podvodnice. Vloudily se...
19.4.2019
Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile...
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci...
15.4.2019
Oblastní nemocnici v Příbrami předali zástupci klubu 1. FK Příbram celkem 20 tisíc korun. Peníze byly...
15.4.2019
Oranžerie v areálu dobříšského zámku se má do poloviny roku 2020 proměnit v multifunkční centrum....
14.4.2019
Areál příbramské nemocnice Na Zdaboři bude "hrát" v některých scénách filmu Experiment Ost. Natáčely se od...
Reklama