21℃
Dnes je 14. říjen , svátek má Agáta

Příbram potvrdila, že Příbramskou teplárenskou získává Mincom CZ

Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie, vyhrála společnost Mincom CZ. Ačkoliv je smlouva podepsána, konečný souhlas s prodejem bude na zastupitelstvu města, uvedla mluvčí radnice Eva Švehlová.

Reklama

Podnik se 120 zaměstnanci je od 90. let minulého století v konkurzu, město má z prodeje získat 14 procent. Švehlová uvedla, že Příbram získá 36,918.000 korun. To by znamenalo, že Mincom CZ za teplárnu celkem zaplatí zhruba 264 milionů korun. Podle posudku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické by se závod mohl prodat za 262 milionů Kč.

Radnice potvrdila, že kupní cena pouze nepatrně převyšuje cenu odhadní. „Věřili jsme, že kupní cena bude vyšší a tím i vyšší příjem do městské kasy,“ uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO). „Další provozování teplárny by mělo probíhat ekologičtějším způsobem. Nový majitel plánuje nahradit spalování uhlí spalováním biomasy,“ dodal.

Mincom CZ patří do skupiny EnergoFuture. Manažerka Nikola Nedvědová ze společnosti EnergoFuture řekla, že se firma k transakci nemůže vyjadřovat, protože ještě není dokončena.

Společnost zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby firmy za rok 2017 dosáhly 280,8 milionu korun.

Příbramská teplárenská vznikla v roce 1993, o pět let později na ni byl vyhlášen konkurz. Závod je přesto plně funkční. Předmětem prodeje jsou veškerá aktiva včetně teplárenské infrastruktury v majetku města. Příbramská teplárenská vlastní spolu s městem rozsáhlou síť horkovodů a parovodů, která včetně odboček dosahuje délky téměř 18 kilometrů.

Zdroj: čtk

 

11.10.2019
Kabelka v nákupním vozíku je neodolatelnou pozvánkou pro kapsáře. Přesvědčila se o tom žena v jednom...
11.10.2019
Za neuskutečněný 40. ročník Rally Příbram může nedostatek financí. Na vině však není radnice města,...
10.10.2019
Příbramská policie zveřejnila data dopravní nehodovosti za třetí kvartál letošního roku. Devět lidí našlo na...
9.10.2019
Příbramská kriminálka obvinila muže z Příbrami z pěti trestných činů. Výčet jeho krádeží je vskutku obdivuhodný.
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
4.10.2019
U příbramského Kauflandu byla v září letošního roku na přechodu pro chodce zraněna žena. Silnice...
1.10.2019
Stošedesáti tisícovou škodu způsobil řidič nerespektující dopravní značení. Po vjezdu do křižovatky naboural automobil, který...
28.9.2019
Odjezdy a zpoždění autobusů, aktuality, kulturní tipy nebo hlášení závad. To je jen několik funkcí,...
25.9.2019
Vltavu loni v hlavní části sezony využilo k rekreaci téměř šest milionů lidí. Jde o...
25.9.2019
V Příbrami skončila výstavba nových parkovacích míst v ulici Legionářů. Od pátku je ulice opět...
Reklama