14℃
Dnes je 19. červenec , svátek má Čeněk

Příbram pozastavila jízdy turistického vláčku,hledá provozovatele

Příbram pozastavila provoz turistického vláčku, který dosud ve městě jezdil v letní sezoně od května do září. Společnost Arriva už nemá o provozování vláčku zájem, radnice hledá případného nového provozovatele, uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Reklama

uristický vláček byl coby sezonní linka zaveden v roce 2013. Kromě výpadku v roce 2015 jezdil pravidelně každý rok od května do září. Původní trasa z centra staré Příbrami na Svatou Horou byla předloni rozšířena, turisté se mohli dostat také k Hornickému muzeu na Březových Horách.

Letos jsou ale jízdy vláčku ohroženy. „Dosavadní provozovatel, společnost Arriva, nemá v letošním roce o provozování vláčku zájem. Město samo není schopno provoz zajistit, proto se hledá vhodný zájemce, který by se této role ujal. Pokud se toto nepodaří, budeme se letos s vláčkem setkávat pouze při akcích. Příkladem může být červnová akce Divadlo patří dětem,“ uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Finanční výbor koncem ledna radě města doporučil jízdy vláčku ukončit a soupravu prodat. Zdůvodnil to rostoucími náklady na provoz i malým zájmem výletníků. Bývalý starosta Josef Řihák (ČSSD), za jehož éry projekt vznikl, to tehdy kritizoval. Podle něj se dají hledat cesty, jak vláček v Příbrami udržet. Vařeka již dříve připustil, že turistický vláček by mohl jezdit jen při mimořádných akcích, jako jsou třeba městské slavnosti, nebo by mohl v létě vozit výletníky do Brd.

Pořízení vláčku před lety vyšlo na 1,6 milionu korun. Za jedno svezení se platilo deset korun, zdarma jezdili jen předškolní děti a handicapovaní.

Zdroj: čtk

Pionýři, malované děti. Komunistický režim je chtěl mít „malované“ všechny stejně

Včera, 09:32
Petrovice na Příbramsku plánují opravu historického špýcharu z počátku 18. století. V budově má vzniknout...
16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
Reklama