Příbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobou

Město Příbram si dalo nelehký úkol, zbavit veřejná prostranství záplavy nelegálních billboardů, které jsou rozsety po městě. Zatím co město reklamní poutače odstraňuje, ty se vrací zpět na své místo. Úřady se přitom musí ohlížet i na to, aby je nepoškodily.

Společnost Eurobillboard se k poutačům v Příbrami nehlásí, k zaslaným otázkám se vedení firmy nevyjádřilo. Natož pak k placení městu Příbrami za využívání veřejného prostranství, nebo povolení k jejich umístění na pozemcích města.

Arogantní přístup ale zjevně začíná lidem vadit, už v březnu došla někomu trpělivost a nelegální reklamní poutače odřezal. Věcí se musela zabývat policie. Jednatel společnosti Eurobillboard Group Anton Fischer, totiž podal trestní oznámení, potvrdila to policejní mluvčí Monika Schindlová. „Policie prověřuje okolnosti trestného činu poškození cizí věci, kdy majitel oznámil vzniklou škodu ve výši 40 tisíc korun,“ uvedla tehdy mluvčí.

Zkušenost s těmito poutači mají i v Praze, se společným jmenovatelem – Eurobillboard.

„Jsme jen pronajímatelé daných billboardů. Jsme reklamní agentura, která ty billboardy, a nejen ty, ale i stovky dalších po celé republice, pronajímá za nějakou provizi, ale žádný nevlastní,” uvedl dříve pro Novinky Fischer.

Empatie jdou stranou: Koťátka jsou bez domova, jejich osud je městu ukradený

„Pokud se to odstranění týkalo nějakých billboardů, tak se to týká toho, kdo je tam postavil. Na každé konstrukci je označen vlastník a provozovatel a ten je ze zákona zodpovědný za to, že to tam umístil. Pokud to někdo udělal nelegálně, je třeba kontaktovat tu společnost,” dodal Fischer.

A tak se pod poutači v Příbrami objevilo varování. „V případě problému s umístěním tohoto reklamního zařízení kontaktujte jeho provozovatele, který je vyznačená na konstrukci. Reklamní zařízení nerozebírejte, nesundávejte reklamní plachty! Bylo podáno trestní oznámení za krádež reklamních plachet a poškozování cizího majetku a situaci řeší Policie České republiky.“

Město není v jednoduché situaci, nelegálním praktikám se musí bránit legální cestou.

„Bráníme se dostupným legálním způsobem. V případě, že zařízení skýtá nebezpečí pro silniční provoz či je nestabilní, tak ho odstraňujeme způsobem, aby nedošlo k jeho poškození. Zároveň vyzveme vlastníka, aby si zařízení vyzvedl a uhradil demontáž a přepravu,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.

„Podobné hulvátské jednání reklamních pseudospolečností nebudeme v našem městě tolerovat,“ dodává Konvalinka.

Město se s řešením problému seznamuje, zatím nechalo odstranit nelegální poutače v řádu jednotek kusů. „Začínáme s tím,“ řekla mluvčí města Eva Švehlová s tím, že se jedná o podrobnostech.

A co děti, mají si kde hrát? Příbram obnovuje zaniklá hřiště pro děti

Odstraňování nelegálních reklamních ploch ale připomíná pověstný boj s větrnými mlýny. „Město billboard nechalo odstranit, jenže za chvíli se tady objevil znovu, jenom s jiným podstavcem nebo přidrátovaný k zábradlí,“ popisuje jeden z obyvatel Příbrami, který si přál zůstat v anonymitě ale jehož totožnost redakce zná. Majitel poutače také může používat kličku v podobě krátkodobého přesunu na jiný pozemek, čímž vyhoví požadavku města na jeho odstranění.

Problém s těmito billboardy řešil Pražský magistrát už vloni. Ten nechal v jediném víkendu odstranit dvě desítky nelegálních billboardů, které se objevily na městských pozemcích.

„Dotyčný vlastník zkusil na dnešní poměry nebývalou anarchii, kterou jako město nehodláme tolerovat. Je to stejné, jako kdyby si někdo na vašem pozemku postavil bez jakéhokoli povolení dům a začal ho dále pronajímat, aniž by splňoval jakékoli normy,” uvedl pražský radní pro majetek Jan Chabr. Ani tentokrát nebyly billboardy povolené a neexistovaly k nim žádné platné nájemní smlouvy.

Jednatel Eurobillboardu Fischer k tomu podle novinek tehdy uvedl, že pokud město při odstraňování nedodrželo zákonný postup, budou po městě požadovat náhradu škody.

Reklamní poutače s nabídkou této firmy se v poslední době objevily také na Berounsku. Ani tam ale úřady k jejich umístění nevydaly žádné povolení. Majitelé pozemků ani nevěděli, že na nich někdo něco postavil.

FOTO: Příbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobami

Příbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobami - billboard pribramPříbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobami - billboard pribram3Příbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobami - billboard pribram2Příbram se brání záplavě nelegálních billboardů. Firma rozdává trestní oznámení a hrozí žalobami - billboard pribram1
3.8.2021
Pražský krizový štáb vyhlásil zákaz odběrů povrchové vody v důsledku nedávného požáru v Uhříněvsi. Zákaz...
2.8.2021
Transfuzní oddělení Zbraslav (Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2) hledá dobrovolné dárce krve, mimo jiné kvůli...
2.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
2.8.2021
Celý týden zaměstnávala pražské hasiče likvidace následků požáru skladu drogistického zboží v pražské Uhříněvsi minulou neděli....
2.8.2021
Od neděle 1. srpna jezdí řidiči po D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice bez omezení...
30.7.2021
Česká televize uvedla před nedávnem rozhovor svého zpravodaje v Londýně Bohumila Vostala se sochařkou Charlotte...
28.7.2021
Rozhledna Šiška a stejnojmenná kavárna ozvláštňují pražský park Ladronka od loňského podzimu. Jedenáct metrů vysoká...
27.7.2021
Společnost A 11 s.r.o., IČ: 271 20 805, jakožto vydavatel periodika „Náš region Příbramsko“, se...
27.7.2021
Hra Petera Müllera Smutná neděle, zachycující pozoruhodný osud geniálního klavíristy Rezsö Seresse, kterému všichni říkali...
Železniční zastávka Všenory
20.7.2021
Život je zpět. Tak byla uvedena pozvánka do provizorní kavárničky na železniční zastávce Všenory, která...
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Reklama