Příbram snížila cenu nájmu prostorů v Pražské ulici

Bývalá prodejna obuvi v příbramské Pražské ulici je neobsazená už delší dobu. V ulici ukončily provoz i další obchody, a ta se postupně vylidňuje. Největší prodejní plochu bývalé obuvi vlastní město, které snížilo cenu nájmů.

Mnoho obchodů v Pražské ulici v Příbrami zeje prázdnotou. Jedním ze zcela prázdných a nevyužívaných prostorů je také budova bývalé prodejny obuvi, která je v majetku města. „Po několika pokusech o pronájem volných prostorů rada města rozhodla o snížení nájemného,“ informovala mluvčí města Eva Švehlová.

Bývalá prodejna obuvi s výměrou téměř 1000 metrů čtverečních je pro jednoho nájemce příliš veliká a drahá. Cena pronájmu plochy totiž dosahovala 1000 korun za metr na rok bez DPH. Jako cenu v místě a čase obvyklou ji vyčíslil znalecký posudek.

Národní muzeum nabízí netradiční návštěvu doby faraonů

Nově se nájemné v bývalé obuvi bude pohybovat od 300 po 1000 korun za m2, což celkovou částku za roční nájemné snižuje téměř o 400 tisíc korun. „Věřím, že tento krok potenciální nájemce zaujme a nám se podaří budovu bývalé obuvi co nejdříve pronajmout. Znovuobnovení prodeje může Pražské ulici pomoci. Ve vedení města diskutujeme i o dalších krocích, kterými bychom chtěli Pražskou ulici oživit. Jednou z cest je i zvýšení počtu kulturně-společenských akcí konaných jak na náměstí T. G. Masaryka, tak na Václavském náměstí. Z mého pohledu je škoda, že do Pražské chodí stále méně lidí,“ řekl starosta Příbrami Jan Konvalinka.

„Budova je velmi prostorná. Zvažovali jsme několik možností, jakým způsobem ji pronajmout. Jednou z variant je pronájem celého objektu, další pak rozčlenění na několik samostatných prostorů. Rada města rozhodla, že půjdeme snížením ceny nájemného, které doposud bylo 1000 korun za m2 u všech prostorů. Nyní tedy je jiná cena u hlavního prodejního prostoru a jiná u skladů, zázemí, sklepů…,“ dodal ke snížení ceny Konvalinka.

Z Pražské ulice mizí obchody. Obchodní tepna Příbrami se vylidňuje

Včera, 09:07
Příbram vyhlásila veřejnou sbírku pro lidi postižené situací kolem koronaviru. Vyšla tak vstříc dobrovolníkům, kteří...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
3.4.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
1.4.2020
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
1.4.2020
Jde například o seriál Podzemní Čechy, věnovaný příbramskému stříbrorudnému hornictví, v němž podzemím březohorských dolů...
30.3.2020
V novém odběrovém místě, které se připravuje v příbramské nemocnici, bude možné testovat na koronavirus...
27.3.2020
Řada středisek pro bezdomovce ve Středočeském kraji kvůli koronaviru zpřísnila režim. Pracovníci dohlížejí na důslednou...
27.3.2020
Příbramská nemocnice přijala prvního pacienta s novým koronavirem. Jde o staršího člověka, který měl respirační...
27.3.2020
Strach o zdraví své i svých blízkých, nejistota, mnohdy samota, to jsou momenty, se kterými...
27.3.2020
Případy ze života na Sedlčansku. Odcizený historický motocykl Jawa, vykradený automat u myčky aut, střet...
Reklama