12℃
Dnes je 18. červenec , svátek má Drahomíra

Příbramské gymnastky v Plzni bodovaly, přivezly pět medailí

Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile v Jarním poháru Plzeň. Mezi nimi bodovaly cvičenky z TJ Sokol Příbram. Přivezly hned pět medailí.

Reklama

Město Příbram má mezi budoucími sportovními hvězdami hned pět želízek. V konkurenci více než stovky gymnastek totiž dívky z TJ Sokol Příbram výrazně zabodovaly. Z Plzně si přivezly hned pět medailí. Zlatý kov se blýskal na krku Adélky Ptáčkové za první místo v kategorii nejmladších žákyň a Zuzky Bálkové v kategorii VS5 B. Ve stejné kategorii vybojovala stříbro Eliška Koldová. Za skvělý výkon získaly bronzovou medaili v kategorii nejmladších žákyň Míša Šímová a Vanesska Petrovicová v kategorii VS2 A.

„Největší radost jsem měla z toho, že jsem stála na stupních vítězů společně se svojí nejlepší kamarádkou Míšou, která skončila třetí,“ řekla osmiletá vítězka Adéla Ptáčková. Do příbramského Sokola chodí od tří let, sportovní gymnastice se věnuje od pěti let. Pocit, jaké to je stát na stupních vítězů, už zná, byla už druhá i třetí, má za sebou ale i sérii nepopulárních „brambor“, tedy čtvrtých míst. Až v Plzni to vyšlo na sto procent a v konkurenci další 31 závodnic přišlo vytoužené první místo.

„Trénovala jsem v Sokole i doma. V obýváku i na zahradě,“ smála se malá gymnastka. Stejně velkou radost měla z úspěchu svých svěřenkyň i trenérka Anna Blehová. Adélka má prý nejraději prostná, jako ona říká – akrobu, hned poté přeskok. Tedy dvě disciplíny, které jí tak vyšly v Plzni.  Cvičí ale i na kladině a na bradlech. Trénink mají i tak malé gymnastky třikrát týdně. Dvě hodiny tvrdé dřiny, námahy a často i bolesti, ale také holčičího chichotání a zábavy.  Na malé i velké gymnasty narazíte v příbramské sokolovně každý den. Kluci i holky, ti nejstarší trénují mladší.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasné

16.7.2019
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama