Příbramské gymnastky v Plzni bodovaly, přivezly pět medailí

Více než sto gymnastek z několika oddílů soutěžilo v sobotu 6. dubna 2019 o medaile v Jarním poháru Plzeň. Mezi nimi bodovaly cvičenky z TJ Sokol Příbram. Přivezly hned pět medailí.

Město Příbram má mezi budoucími sportovními hvězdami hned pět želízek. V konkurenci více než stovky gymnastek totiž dívky z TJ Sokol Příbram výrazně zabodovaly. Z Plzně si přivezly hned pět medailí. Zlatý kov se blýskal na krku Adélky Ptáčkové za první místo v kategorii nejmladších žákyň a Zuzky Bálkové v kategorii VS5 B. Ve stejné kategorii vybojovala stříbro Eliška Koldová. Za skvělý výkon získaly bronzovou medaili v kategorii nejmladších žákyň Míša Šímová a Vanesska Petrovicová v kategorii VS2 A.

„Největší radost jsem měla z toho, že jsem stála na stupních vítězů společně se svojí nejlepší kamarádkou Míšou, která skončila třetí,“ řekla osmiletá vítězka Adéla Ptáčková. Do příbramského Sokola chodí od tří let, sportovní gymnastice se věnuje od pěti let. Pocit, jaké to je stát na stupních vítězů, už zná, byla už druhá i třetí, má za sebou ale i sérii nepopulárních „brambor“, tedy čtvrtých míst. Až v Plzni to vyšlo na sto procent a v konkurenci další 31 závodnic přišlo vytoužené první místo.

„Trénovala jsem v Sokole i doma. V obýváku i na zahradě,“ smála se malá gymnastka. Stejně velkou radost měla z úspěchu svých svěřenkyň i trenérka Anna Blehová. Adélka má prý nejraději prostná, jako ona říká – akrobu, hned poté přeskok. Tedy dvě disciplíny, které jí tak vyšly v Plzni.  Cvičí ale i na kladině a na bradlech. Trénink mají i tak malé gymnastky třikrát týdně. Dvě hodiny tvrdé dřiny, námahy a často i bolesti, ale také holčičího chichotání a zábavy.  Na malé i velké gymnasty narazíte v příbramské sokolovně každý den. Kluci i holky, ti nejstarší trénují mladší.

Jak se z námelu zrodilo LSD a otevřely se nové obzory, lidstvu i jednotlivcům. A úplně úžasné

22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
28.4.2020
Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s...
24.4.2020
Tři obce, které zanikly kvůli rozšiřování vojenské střelnice v Brdech, nyní připomínají vysazené stromy na...
Reklama