-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Výbuch v Příbrami. Nehoda nebo nálož? Místostarostka středočeského palerma bojuje o život

Při pondělním výbuchu a následném požáru v bytě v Příbrami byla zraněna bývalá místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Zranění utrpěly i její děti, potvrdil dnes ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO). Událost se stala před 18:00 v ulici Bratří Čapků, tři lidé utrpěli popáleniny. Vážně zraněnou ženu přepravil vrtulník na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři následně do nemocnice převezli i dvě nezletilé děti.

Reklama

„Bohužel je to tak, je to opravdu paní místostarostka. Zraněné byly i její děti. Víc informací nemám,“ uvedl Vařeka. K události došlo jen chvíli po té, co byl starostou opět zvolen Vařeka.

Podle informací dvou nezávislých zdrojů ale k výbuchu a požáru nedošlo u bývalé místostarostky doma. „Byla v jiném bytě, ne v jejím, tam ten si pronajímá. To, že je v přátelském vztahu se starostou je veřejné tajemství. Myslím si, že to spolu souvisí, v tom vztahu je ona krkem, který otáčí hlavou,“ uvedl pod příslibem anonymity jeden ze sousedů a dodal: „Vypadá to, jako by dostala balíček, který neměla otevírat. Plyn v tom domě totiž není zavedený.“

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 300.000 korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. „Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová dnes ČTK řekla, že kriminalisté případ dál prověřují. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ dodala. Neoficiální zdroje uvádějí, že se vyšetřuje i varianta politické msty.

V roce 2005 si mafiánským vyřizováním účtů prošel příbramský podnikatel Jaroslav Starka. Na něj tehdy někdo vystřelil dávku z automatické zbraně. Policie tehdy na případ uvalila informační embargo. Někteří kriminalisté však naznačovali, že za střelbou mohlo stát podsvětí, které si vyřizovalo s podnikatelem účty.

 

Včera, 08:40
Příbramská policie pátrá po neznámých pachatelích krádeží kol. V obci Dominikální Paseky zloděj odnesl jízdní...
21.1.2019
Nocleh v centru pro bezdomovce v Příbrami si mohou návštěvníci odpracovat úklidem zařízení a jeho...
21.1.2019
Hornické muzeum Příbram loni navštívilo téměř 128.000 lidí, meziročně zhruba o 1200 více. Největší zájem...
21.1.2019
Příbramská radnice sbírá náměty na projekty, které budou financovány z takzvaného participativního rozpočtu. Stejně jako...
21.1.2019
V Příbrami se bude bruslit i v létě, ledová plocha se rozmrazovat nebude. Velká hala...
19.1.2019
Obránce Tomáš Jablonský, který v prosinci 2017 ukončil profesionální kariéru, se vrátil do prvoligového fotbalu....
19.1.2019
Příbramská police pátrá po svědcích dopravní nehody - po osádce bílého osobního vozidla. Nehoda se stala...
18.1.2019
Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock...
17.1.2019
I v 9. předposlední etapě letošního Dakaru nebyla o zážitky nouze. A opět se potvrdilo,...
17.1.2019
Středočechů s infekcí dýchacích cest od začátku roku výrazně přibylo. Hygienici zaznamenali nárůst téměř o...
Reklama