Výbuch v Příbrami. Nehoda nebo nálož? Místostarostka středočeského palerma bojuje o život

Při pondělním výbuchu a následném požáru v bytě v Příbrami byla zraněna bývalá místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Zranění utrpěly i její děti, potvrdil dnes ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO). Událost se stala před 18:00 v ulici Bratří Čapků, tři lidé utrpěli popáleniny. Vážně zraněnou ženu přepravil vrtulník na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři následně do nemocnice převezli i dvě nezletilé děti.

„Bohužel je to tak, je to opravdu paní místostarostka. Zraněné byly i její děti. Víc informací nemám,“ uvedl Vařeka. K události došlo jen chvíli po té, co byl starostou opět zvolen Vařeka.

Podle informací dvou nezávislých zdrojů ale k výbuchu a požáru nedošlo u bývalé místostarostky doma. „Byla v jiném bytě, ne v jejím, tam ten si pronajímá. To, že je v přátelském vztahu se starostou je veřejné tajemství. Myslím si, že to spolu souvisí, v tom vztahu je ona krkem, který otáčí hlavou,“ uvedl pod příslibem anonymity jeden ze sousedů a dodal: „Vypadá to, jako by dostala balíček, který neměla otevírat. Plyn v tom domě totiž není zavedený.“

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 300.000 korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. „Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová dnes ČTK řekla, že kriminalisté případ dál prověřují. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ dodala. Neoficiální zdroje uvádějí, že se vyšetřuje i varianta politické msty.

V roce 2005 si mafiánským vyřizováním účtů prošel příbramský podnikatel Jaroslav Starka. Na něj tehdy někdo vystřelil dávku z automatické zbraně. Policie tehdy na případ uvalila informační embargo. Někteří kriminalisté však naznačovali, že za střelbou mohlo stát podsvětí, které si vyřizovalo s podnikatelem účty.

 

23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
Reklama