Výbuch v Příbrami. Nehoda nebo nálož? Místostarostka středočeského palerma bojuje o život

Při pondělním výbuchu a následném požáru v bytě v Příbrami byla zraněna bývalá místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Zranění utrpěly i její děti, potvrdil dnes ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO). Událost se stala před 18:00 v ulici Bratří Čapků, tři lidé utrpěli popáleniny. Vážně zraněnou ženu přepravil vrtulník na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři následně do nemocnice převezli i dvě nezletilé děti.

„Bohužel je to tak, je to opravdu paní místostarostka. Zraněné byly i její děti. Víc informací nemám,“ uvedl Vařeka. K události došlo jen chvíli po té, co byl starostou opět zvolen Vařeka.

Podle informací dvou nezávislých zdrojů ale k výbuchu a požáru nedošlo u bývalé místostarostky doma. „Byla v jiném bytě, ne v jejím, tam ten si pronajímá. To, že je v přátelském vztahu se starostou je veřejné tajemství. Myslím si, že to spolu souvisí, v tom vztahu je ona krkem, který otáčí hlavou,“ uvedl pod příslibem anonymity jeden ze sousedů a dodal: „Vypadá to, jako by dostala balíček, který neměla otevírat. Plyn v tom domě totiž není zavedený.“

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 300.000 korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. „Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová dnes ČTK řekla, že kriminalisté případ dál prověřují. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ dodala. Neoficiální zdroje uvádějí, že se vyšetřuje i varianta politické msty.

V roce 2005 si mafiánským vyřizováním účtů prošel příbramský podnikatel Jaroslav Starka. Na něj tehdy někdo vystřelil dávku z automatické zbraně. Policie tehdy na případ uvalila informační embargo. Někteří kriminalisté však naznačovali, že za střelbou mohlo stát podsvětí, které si vyřizovalo s podnikatelem účty.

 

4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
3.8.2020
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Třicetiletý muž chtěl na Příbramsku ujet policejní hlídce. Silný Mercedes mu na to ale nestačil,...
31.7.2020
Tragická nehoda, která stála život dědu, syna i vnuka se odehrála ve Lhotě u Příbramě...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami...
30.7.2020
Nelichotivá statistika na příbramských cestách roste. Od začátku roku přistihli policisté 376 řidičů, kteří usedli...
29.7.2020
Senior (76) se podruhé narodil. Jeho auto smetl vlak z nezabezpečeného železničního přejezdu u Nové...
Reklama