Výbuch v Příbrami. Nehoda nebo nálož? Místostarostka středočeského palerma bojuje o život

Při pondělním výbuchu a následném požáru v bytě v Příbrami byla zraněna bývalá místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Zranění utrpěly i její děti, potvrdil dnes ČTK starosta Jindřich Vařeka (ANO). Událost se stala před 18:00 v ulici Bratří Čapků, tři lidé utrpěli popáleniny. Vážně zraněnou ženu přepravil vrtulník na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři následně do nemocnice převezli i dvě nezletilé děti.

„Bohužel je to tak, je to opravdu paní místostarostka. Zraněné byly i její děti. Víc informací nemám,“ uvedl Vařeka. K události došlo jen chvíli po té, co byl starostou opět zvolen Vařeka.

Podle informací dvou nezávislých zdrojů ale k výbuchu a požáru nedošlo u bývalé místostarostky doma. „Byla v jiném bytě, ne v jejím, tam ten si pronajímá. To, že je v přátelském vztahu se starostou je veřejné tajemství. Myslím si, že to spolu souvisí, v tom vztahu je ona krkem, který otáčí hlavou,“ uvedl pod příslibem anonymity jeden ze sousedů a dodal: „Vypadá to, jako by dostala balíček, který neměla otevírat. Plyn v tom domě totiž není zavedený.“

Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 300.000 korun, uchráněné hodnoty na dva miliony. „Příčina vzniku požáru je v šetření ve spolupráci s kriminální policií, jednou z vyšetřovacích verzí je manipulace s hořlavou kapalinou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová dnes ČTK řekla, že kriminalisté případ dál prověřují. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly úmyslnému jednání jakékoliv osoby,“ dodala. Neoficiální zdroje uvádějí, že se vyšetřuje i varianta politické msty.

V roce 2005 si mafiánským vyřizováním účtů prošel příbramský podnikatel Jaroslav Starka. Na něj tehdy někdo vystřelil dávku z automatické zbraně. Policie tehdy na případ uvalila informační embargo. Někteří kriminalisté však naznačovali, že za střelbou mohlo stát podsvětí, které si vyřizovalo s podnikatelem účty.

 

Nález uhynulých zvířat u Sedlice.
23.2.2021
Policisté se budou muset obejít bez jednoho důkazu při vyšetřování hromadného úhynu zvířat. Orla mořského...
23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
21.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Otrávený orel mořský u Sedlice.
21.2.2021
Nepříjemný pohled se naskytl nálezci, který v pátek 19. února našel u obce Sedlice nedaleko...
POL POINT v Krásné Hoře umožní lidem podat oznámení policii formou videa
19.2.2021
Virtuální způsob komunikace prostřednictvím Pol Pointu umožňuje přijmout oznámení z jakéhokoliv místa a přijaté oznámení obratem...
18.2.2021
Nová legislativa konečně umožní zlikvidovat vraky aut z ulic měst a obcí. Doposud to bylo...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Sanity rychlé záchranné služby prý zbytečně jezdí přes rušné centrum města. Proč nevyužívají zadní výjezd...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
13.2.2021
Návrh na sloučení příbramských gymnázií pobouřilo veřejnost, ale i rodiče studentů. Kdy naposledy mají podle...
Reklama