22℃
Dnes je 16. červenec , svátek má Luboš

Příbramsko se od soboty začlení do pražské integrované dopravy

Příbram, Dobříš a přilehlé obce se od soboty začlení do pražské integrované dopravy (PID). Cestující budou moci jezdit na jednu jízdenku po celém kraji a také v Praze. Kromě pravidelných intervalů bude výhodou levnější cestování, lidé ušetří až 8000 korun ročně, uvedly organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) a Ropid.

Reklama

První etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku zahrnuje veškeré autobusové linky na trase Praha – Dobříš – Příbram, linku Hořovice – Příbram a také dvě místní linky z Příbrami k Obecnici a Sádku. Systém PID se tak rozšíří o dalších šest autobusových linek, které částečně nebo zcela nahradí 17 dosavadních linek SID.

Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové, tak i elektronické podobě. Koupit půjde i jednorázové jízdné platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.

Například cestující na trase Praha-Příbram ušetří s pražskou Lítačkou i přes 8000 korun ročně. Obyvatelé Obořiště a Dlouhé Lhoty získají víkendové spoje do Prahy, které pojedou každé dvě hodiny. I další obce mimo hlavní trasy se dočkají rozšířeného provozu o víkendech. Novinkou bude i pozdní večerní spoj z Prahy do Příbrami, který bude odjíždět ze Smíchovského nádraží v 0:35.

Na třech nových linkách, jež propojí Prahu s Příbramí, má být nejpozději po prázdninách nasazeno 20 nových velkokapacitních autobusů, které budou splňovat standardy PID. Mezi ně patří klimatizace, pokrytí wi-fi signálem a vybavení USB nabíječkami pro mobily a tablety.

Zdroj: čtk

Rožmitál opět navštívila královna Johanka

Dnes, 12:29
Bývalý hotel Vltavan v Sedlčanech se mění na wellness centrum. Budova je zakrytá lešením a...
11.7.2019
Petrovice na Příbramsku chystají opravu kašny na náměstí, ve které nyní chybí voda. Cílem je...
11.7.2019
Příbrami se nedaří sehnat firmu, která by dokončila rekonstrukci Junior klubu u Nového rybníka. První...
10.7.2019
Lidé z Příbrami opět rozhodovali o projektech financovaných z takzvaného participativního rozpočtu. Nejvíce hlasů získala...
9.7.2019
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Obděnicích na Příbramsku pokračuje restaurování historické výmalby, která byla...
9.7.2019
Příbram hledá nového ředitele Galerie Františka Drtikola. Dosavadní ředitelka Hana Ročňáková, která je v čele...
8.7.2019
Neznámý vandal poničil keramické sousoší Znamení zvěrokruhu na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Přední nohy...
8.7.2019
Petrovice na Příbramsku dokončují sportovní halu, kterou budou využívat především hráči tenisu, volejbalu, nohejbalu či...
8.7.2019
Sedlčany na Příbramsku plánují výstavbu akvaparku za 113 milionů korun. Radnice předtím ještě uspořádá anketu,...
4.7.2019
Příbramské hornické muzeum návštěvníkům připomene 440 let od okamžiku, kdy císař Rudolf II. povýšil Příbram...
Reklama