16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového žebříku. Soutěžilo na 40 závodníků, přijeli i z Německa. Nejlepší výkon podal Vladislav Filip a Šárka Jiroušová.

Reklama

Na start soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového žebříku se postavilo nejlepších čtyřicet závodníků a závodnic z celé České republiky. Ve startovním poli byli tentokrát i reprezentanti německého klubu Germanfiresport. V základním kole měl každý z účastníků tři kvalifikační pokusy. „Do finálové části postoupilo nejlepších šestnáct mužů a osm žen. O konečné pořadí se v obou kategoriích bojovalo vyřazovacím způsobem formou,“ uvedl Pavel Maňas z  HZS Středočeského kraje Příbram.

Nejlepším mezi muži a zároveň i novým majitelem putovního poháru byl Vladislav Filip z HZS Kolín, který převzal putovní pohár od loňského vítěze Davida Dopiráka z HZS Domažlice. Mezi ženami na věži kralovala světová rekordmanka v běhu na 100 metrů s překážkami Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, která tak bude po Kamile Bartoškové z Horní Cerekve na rok opatrovnicí putovního poháru.

Sportem ku zdraví. Ne tak úplně. Jaké sporty nejvíce devastují vaše klouby

V obou kategoriích byly vyhodnoceny také absolutně nejlepší výkony závodního dne. „Nejrychlejší mužský čas zaznamenal opět Vladislav Filip, kterému se časomíra v druhém kvalifikačním běhu zastavila na hodnotě 13,65 sekundy. Za svým úvodním rekordem z roku 2018 tak kolínský borec zaostal o šest setin sekundy. Historické tabulky se však přepisovaly v kategorii žen, kde stanovila nový rekord časem 7,62 sekundy Šárka Jiroušová, čímž zlepšila loňský zápis Bartoškové o 24 setin,“ informoval o výsledku Pavel Maňas.

Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským sportovním klubem Příbram z.s. „Poděkování za přípravu i hladký průběh závodu patří všem organizátorům. Sponzorům a partnerům děkujeme za podporu při uspořádání této akce,“ dodal Pavel Maňas.

FOTO: Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 05-005Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 16-016Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 17-017
17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama