20℃
Dnes je 19. duben , svátek má Rostislav

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového žebříku. Soutěžilo na 40 závodníků, přijeli i z Německa. Nejlepší výkon podal Vladislav Filip a Šárka Jiroušová.

Reklama

Na start soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového žebříku se postavilo nejlepších čtyřicet závodníků a závodnic z celé České republiky. Ve startovním poli byli tentokrát i reprezentanti německého klubu Germanfiresport. V základním kole měl každý z účastníků tři kvalifikační pokusy. „Do finálové části postoupilo nejlepších šestnáct mužů a osm žen. O konečné pořadí se v obou kategoriích bojovalo vyřazovacím způsobem formou,“ uvedl Pavel Maňas z  HZS Středočeského kraje Příbram.

Nejlepším mezi muži a zároveň i novým majitelem putovního poháru byl Vladislav Filip z HZS Kolín, který převzal putovní pohár od loňského vítěze Davida Dopiráka z HZS Domažlice. Mezi ženami na věži kralovala světová rekordmanka v běhu na 100 metrů s překážkami Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, která tak bude po Kamile Bartoškové z Horní Cerekve na rok opatrovnicí putovního poháru.

Sportem ku zdraví. Ne tak úplně. Jaké sporty nejvíce devastují vaše klouby

V obou kategoriích byly vyhodnoceny také absolutně nejlepší výkony závodního dne. „Nejrychlejší mužský čas zaznamenal opět Vladislav Filip, kterému se časomíra v druhém kvalifikačním běhu zastavila na hodnotě 13,65 sekundy. Za svým úvodním rekordem z roku 2018 tak kolínský borec zaostal o šest setin sekundy. Historické tabulky se však přepisovaly v kategorii žen, kde stanovila nový rekord časem 7,62 sekundy Šárka Jiroušová, čímž zlepšila loňský zápis Bartoškové o 24 setin,“ informoval o výsledku Pavel Maňas.

Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským sportovním klubem Příbram z.s. „Poděkování za přípravu i hladký průběh závodu patří všem organizátorům. Sponzorům a partnerům děkujeme za podporu při uspořádání této akce,“ dodal Pavel Maňas.

FOTO: Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová

Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 05-005Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 16-016Příbramskou věž ovládli Vladislav Filip a Šárka Jiroušová - 17-017
17.4.2019
Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí,...
16.4.2019
Příbramská radnice potvrdila, že soutěž na prodej Příbramské teplárenské, která provozuje centrální zdroj tepla pro...
16.4.2019
Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci...
15.4.2019
Oblastní nemocnici v Příbrami předali zástupci klubu 1. FK Příbram celkem 20 tisíc korun. Peníze byly...
15.4.2019
Oranžerie v areálu dobříšského zámku se má do poloviny roku 2020 proměnit v multifunkční centrum....
14.4.2019
Areál příbramské nemocnice Na Zdaboři bude "hrát" v některých scénách filmu Experiment Ost. Natáčely se od...
14.4.2019
Přesto, že policie o chystaných kontrolách spojených s akcí Speed marathon informovala dopředu, na Příbramsku...
13.4.2019
Sedlčanští policisté řešili nález munice v rybníku u obce Prosenická Lhota. Přivolaná hlídka vykázala rybáře. Pyrotechnik následně konstatoval,...
12.4.2019
Příbramští policisté stíhají čtyři muže kvůli distribuci pervitinu a marihuany. S drogami obchodovali nejméně od...
12.4.2019
Dne 10. dubna ve 14.20 hodin došlo na Mírovém náměstí v Dobříši ke střetu vozidla a chodce. Policie...
Reklama