16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Příbramský akvapark by měl být opravený na jaře 2023

Pokud příbramští zastupitelé na některém z nejbližších zasedání schválí rekonstrukci akvaparku, bude areál v červenci 2020 uzavřen. Zrekonstruované zařízení by se v takovém případě mělo otevřít návštěvníkům nejpozději na jaře 2023. Informoval o tom místostarosta Martin Buršík (ANO). O plánované opravě akvaparku příbramští zastupitelé jednali na pracovní poradě.

Reklama

Rozpočet rekonstrukce se oproti původně schválenému návrhu zvýšil. Obsahuje několik položek, které s vlastní stavbou nesouvisí. Rozpočet jen na stavbu je 378 milionů korun. Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti.

„Roční splátka úvěru včetně úroků by při plánovaném čerpání pět až deset let byla od 29 do 54 milionů korun. V případě nepředvídatelné ekonomické krize je možné nastavit platby tak, že by se několik let hradily pouze úroky,“ uvedl Buršík. Akvapark by podle něj měl oproti současnému stavu ziskový.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. O rekonstrukci se začalo poprvé hovořit v roce 2016. Z předložených variant obnovy zastupitelé vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa a zvětšením bazénové haly o další plavecké dráhy.

Projekt byl vypracován na začátku loňského roku. Vzhledem k tomu, že oproti původnímu plánu vzrostly předpokládané náklady o několik desítek milionů korun, dalo město vypracovat dva nezávislé odborné posudky. Měly zhodnotit projekt, najít nedostatky a možnosti úspor.

Zástupci města společně s projektanty již posudky prostudovali, zvážili možnosti změn a nyní bude na zastupitelích, aby se k projektu vyjádřili. Nakonec dostanou projekt ještě k závěrečnému rozhodnutí.

Zdroj: čtk

Nájemníci z Černého Mostu usilují o to, aby nebyl zastaven přislíbený odprodej městských bytů

17.6.2019
Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu...
17.6.2019
Výlet do hornické minulosti Příbramska nabízí Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata. To se...
14.6.2019
Ve většině koupacích nádrží na Příbramsku se už dá koupat. Jako každý rok stráží kvalitu...
14.6.2019
Pražská integrovaná doprava bude od 29. června rozšířena o další oblast. Linku 317 Praha-Smíchov –...
13.6.2019
Český červený kříž pořádá v Příbrami dvakrát ročně obřad předání ocenění dárcům krve, kteří darují krev...
13.6.2019
Amatérský hledač pokladů našel detektorem kovů 22. května po osmé hodině večerní v Bukové u Příbramě nevybuchlou munici....
13.6.2019
Příbramské mažoretky si z finále Mistrovství ČR přivezly zlato ze všech disciplín. Mistrovství České mažoretkové...
13.6.2019
Petrovice si letos připomenou 800 let svojí doložené existence. K výročí vzniká i kniha o...
12.6.2019
V pátek 31. května odpoledne zachraňovalo středisko HZS Středočeského kraje německy hovořící horolezkyni. Ta spadla z...
12.6.2019
Až do konce září bude provoz v Příbramské ulici Legionářů komplikovat uzavírka. Opraven bude povrch...
Reklama