16℃
Dnes je 23. březen , svátek má Ivona

Příbramský postrach obchodů a aut je v rukou policie

Příbramským policistům se podařilo dopadnout zloděje, který se zaměřoval především na vykrádání aut a obchodů. Za necelé čtyři měsíce má na svědomí 15 případů, napáchal škody za téměř 200 tisíc korun. Peníze utrácel za drogy, ubytování a jídlo.

Reklama

Od konce listopadu do začátku února pachatel stihl šest vloupání do vozidel a devět krádeží v prodejnách. „Zajímaly ho zejména prodejny elektra nebo drogerie. Většinou kradl po Příbrami, párkrát zavítal i do jižních Čech. Celkem způsobil škodu, která dosahovala téměř 200 tisíc korun,“ uvedla k případu příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ve dvou drogériích zcizil 28letý muž celkem 47 parfémů, které si dal do batohu a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. Jinde v obchodech odcizil tři notebooky, telefon, Xbox a tři pánské tašky, zboží uschovával pod oblečení. Do jedné prodejny vnikl pootevřenou roletou a vzal zde peněženku se čtyřmi platebními kartami, z těch se pokoušel o 14 výběrů hotovosti.

Z automobilů ukradl dva notebooky, telefon, tablet, kabelku, peněženky, peníze a platební karty. „V této souvislosti je nutné opět upozornit veřejnost, aby nenechávali na viditelných místech ve vozech žádné věci, na zloděje to působí jako magnet. Krádeže věcí z aut jsou na Příbramsku druhou nejčastější trestnou činností,“ říká Schindlová.

Ve dvou obchodech pachateli pomáhala krást o rok starší žena, jejím úkolem bylo odvézt pozornost prodavaček nebo ho krýt, aby mohl odstranit zabezpečení zboží. Navíc u sebe uschovala nějaké věci, které její známý předtím odcizil z vozidla. Dotyčná si byla vědoma, že platební karty a doklady pocházejí z trestné činnosti. Kradené zboží následně prodávali, aby si za to mohli kupovat jídlo, drogy nebo platit ubytování.

Kriminalisté muži už sdělili obvinění z trestného činu krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu jeden rok až pět let pobytu za mřížemi. „Žena je stíhána pro přečin krádeže, legalizace výnosů z trestné činnosti a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což stanovuje trestní zákoník trest odnětí svobody až na čtyři léta,“ dodává Schindlová.

Studenti našli naditou obálku s penězi, vrátili ji

Včera, 18:00
Při nehodě nákladního auta, které ve čtvrtek odpoledne narazilo v centru Sedlčan na Příbramsku do...
Včera, 12:28
V Příbrami se připravuje koncepce cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její...
Včera, 09:26
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových uspořádal v polovině února dražbu hrobového místa. Vyvolávací...
20.3.2019
Příbram pracuje na koncepci cyklodopravy, která navrhne ideální síť cyklotras ve městě i její provázání...
20.3.2019
Příbramští policisté lapili pěkného ptáčka. Zlodějíček se zaměřoval na věci podle sezóny, kradl plesové šaty,...
20.3.2019
Objížďky a uzávěry silnic, blíží se doba nočních můr každého motoristy. Opravy komunikací jsou ale...
18.3.2019
V neděli Příbram předvedla poměrně solidní výkon proti rozjeté Slavii. Trenér Josef Csaplár ale i...
18.3.2019
Příbram chce vyčistit Čekalíkovský rybník a zvelebit jeho okolí. Upravit hodlá i přítok a odtok,...
18.3.2019
Tělocvična příbramských hasičů hostila druhý ročník halové soutěže ve výstupu na cvičnou věž pomocí hákového...
17.3.2019
25. kolo FORTUNA:LIGY uzavřel v neděli duel mezi Příbramí a Slavií. Na Litavce byl poprvé...
Reklama