0℃
Dnes je 14. listopad , svátek má Sáva

Příbramský starosta Jindřich Vařeka skončí v květnu ve funkci

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) skončí 20. května ve funkci. Svého možného nástupce neoznámil, jedná o něm s koaličními partnery, řekl Vařeka. Důvodem rezignace je mimo jiné úmrtí Vařekova otce Jindřicha, současný starosta nyní musí převzít jeho povinnosti.

Po smrti mého otce bylo naprosto nezbytné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku… Mohl bych samozřejmě dělat to, co je mnoha politikům vlastní. Předstírat nasazení a starost o blaho občanů, a přitom pracovat na svém. To dělat nebudu,“ řekl Vařeka.
Jindřich Vařeka byl spoluzakladatel společnosti Ravak, která se zabývá výrobou vybavení koupelen. Zemřel v prosinci 2018 ve věku 90 let, uvedl server Příbram.cz. Podle Vařeky mladšího měl jeho otec podíly v různých firmách, mimo jiné ve Španělsku nebo Číně, řekl starosta v rozhovoru pro Příbram.cz. Jindřich Vařeka mladší ve statutárních ani výkonných funkcích v Ravaku nepůsobil, zůstal ale akcionářem firmy. Starostou je od roku 2014.
Podle Vařeky se v souvislosti s novým starostou vyskytla dvě jména. „Vyjednáváme v rámci vlastních řad a v rámci koalice a jsme již prakticky dohodnutí, nebude to žádný velký problém,“ řekl ČTK.
Po ustavujícím zasedání příbramských zastupitelů loni v listopadu Vařeka na dotaz uvedl, že nemá v úmyslu předčasně svou funkci opustit. „Nemám to v úmyslu, nicméně nikdo nemůže říct, co se zítra bude dít,“ řekl v listopadu Vařeka.
V Příbrami vládne hnutí ANO společně s ODS a Příbramáky pro Příbram. Dohromady mají 15 z 25 mandátů. Vařeku při veřejné volbě podpořilo všech 24 přítomných zastupitelů.
Ve své funkci skončí v červnu také starosta Kolína Vít Rakušan (STAN). Důvodem je jeho zvolení do čela STAN. Ve starostovské funkci by jej měl vystřídat dosavadní první místostarosta Michael Kašpar (STAN).
Ravak v Česku zaměstnává v závodech v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem a pobočce na Moravě 500 lidí, dalších 400 pracovníků působí v zahraničí. Firma bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se zejména na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Hlavní prvky sprchových koutů a zástěn firma vyrábí ve vlastní galvanovně.
Zdroj: čtk

První žena za volantem vyjela na cestu bez řidičáku a přitom vynalezla brzdové destičky

Dnes, 15:33
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
Dnes, 09:32
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude...
Dnes, 09:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 09:01
Do vazební věznice putoval začátkem listopadu 29letý muž, který se v Příbrami zaměřoval především na vykrádání...
Včera, 15:01
Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti...
Včera, 14:33
Obyvatelé Nového Knína na Příbramsku se nemusí bát lvů. Ty choval jeden z místních obyvatel...
Včera, 12:11
Za deset měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1395 dopravních nehod....
12.11.2019
Příbram bude mít 20 zcela nových autobusů. Sníží se průměrné i maximální stáří vozů, více...
12.11.2019
Chřipka si s nástupem sezony dává na čas, počet respiračních onemocnění ale roste. Vyplývá to...
11.11.2019
Diváci v Příbrami už potřetí za sebou zažili bezbrankovou remízu. Navíc tým trápí i otřesná...
11.11.2019
Policie ukončila šetření případu, kdy na dálnici D4 na Příbramsku jezdila v běžném provozu závodní...
Reklama