Příbramský starosta Jindřich Vařeka skončí v květnu ve funkci

Příbramský starosta Jindřich Vařeka (ANO) skončí 20. května ve funkci. Svého možného nástupce neoznámil, jedná o něm s koaličními partnery, řekl Vařeka. Důvodem rezignace je mimo jiné úmrtí Vařekova otce Jindřicha, současný starosta nyní musí převzít jeho povinnosti.

Po smrti mého otce bylo naprosto nezbytné začít řešit záležitosti související se zachováním rodinného majetku… Mohl bych samozřejmě dělat to, co je mnoha politikům vlastní. Předstírat nasazení a starost o blaho občanů, a přitom pracovat na svém. To dělat nebudu,“ řekl Vařeka.
Jindřich Vařeka byl spoluzakladatel společnosti Ravak, která se zabývá výrobou vybavení koupelen. Zemřel v prosinci 2018 ve věku 90 let, uvedl server Příbram.cz. Podle Vařeky mladšího měl jeho otec podíly v různých firmách, mimo jiné ve Španělsku nebo Číně, řekl starosta v rozhovoru pro Příbram.cz. Jindřich Vařeka mladší ve statutárních ani výkonných funkcích v Ravaku nepůsobil, zůstal ale akcionářem firmy. Starostou je od roku 2014.
Podle Vařeky se v souvislosti s novým starostou vyskytla dvě jména. „Vyjednáváme v rámci vlastních řad a v rámci koalice a jsme již prakticky dohodnutí, nebude to žádný velký problém,“ řekl ČTK.
Po ustavujícím zasedání příbramských zastupitelů loni v listopadu Vařeka na dotaz uvedl, že nemá v úmyslu předčasně svou funkci opustit. „Nemám to v úmyslu, nicméně nikdo nemůže říct, co se zítra bude dít,“ řekl v listopadu Vařeka.
V Příbrami vládne hnutí ANO společně s ODS a Příbramáky pro Příbram. Dohromady mají 15 z 25 mandátů. Vařeku při veřejné volbě podpořilo všech 24 přítomných zastupitelů.
Ve své funkci skončí v červnu také starosta Kolína Vít Rakušan (STAN). Důvodem je jeho zvolení do čela STAN. Ve starostovské funkci by jej měl vystřídat dosavadní první místostarosta Michael Kašpar (STAN).
Ravak v Česku zaměstnává v závodech v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem a pobočce na Moravě 500 lidí, dalších 400 pracovníků působí v zahraničí. Firma bývá označována za největšího výrobce vybavení pro koupelny nejen v Česku, ale i v celé střední a východní Evropě. Orientuje se zejména na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků, jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment zahrnuje i koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Hlavní prvky sprchových koutů a zástěn firma vyrábí ve vlastní galvanovně.
Zdroj: čtk

První žena za volantem vyjela na cestu bez řidičáku a přitom vynalezla brzdové destičky

Dnes, 09:33
Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu. Teď mají v rukou obvinění od Příbramských...
Včera, 12:26
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
Reklama