Příbramští senioři přivezli z Prahy zlaté medaile

Na konci května se v Praze uskutečnily již podeváté Sportovní hry seniorů. Sportovci z příbramského spolku Fit senior si z nich přivezli domů pět medailí. V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 380 seniorů, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích v nordic walkingu, biatlonu, slalomu, skoku do dálky, fotbalu v chůzi a pétanquu.

Sportovní hry seniorů jsou zaměřeny na převážně tzv. pohybově neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských vrcholových sportovních soutěží.

Senioři z Příbrami získali pět medailí

Čtyři medaile vybojovali příbramští senioři v disciplíně nordic walking – závodu na 800 metrů. Zajímavostí je, že v této disciplíně bodovaly manželské páry. Petr Rataj stejně tak jako jeho manželka Maruška Ratajová získali ve své kategorii nad 70 let zlato. Druhým úspěšným párem byli manželé Bryndovi. Alena Bryndová, loni stříbrná, letos vybojovala zlato a její manžel Karel Brynda doplnil rodinnou sbírku o stříbrnou medaili. Bronzovou medaili si z Prahy odvezla Eva Vozková, která reprezentovala ve skoku dalekém a v biatlonu pak obsadila šestnácté místo. Zbytek výpravy tvořily dva petanquové týmy, které i přes velké úsilí nepostoupily ve velké konkurenci do finálové desítky.

Aktivní senioři

Od roku 2012 pořádá spolek Fit Senior Příbram cvičení pro seniory nad 65 let s cílem jim ukázat, že sportovat lze v každém věku, a vytváří pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Cvičenci mohou navštěvovat hodiny zdravotního cvičení, výšlapy s hůlkami nordic walking, lekce venkovního cvičení na Nováku, pétanque, posilovnu pro pány Fit gentleman, ale také pro zdatné dámy Fit ladies nebo novinku walking football čili fotbal v chůzi. Mimo pohybový program funguje i pěvecký sbor a další projekty zaměřené na aktivní a zdravé stárnutí. Projekt je realizován za podpory města Příbram, Středočeského kraje a Nadačního fondu Veolia. Fit senior navštěvuje již 250 cvičenců a uvítají mezi sebe i další zájemce. „Účast na sportovních hrách je taková třešnička na dortu konaná jednou za rok. Jedeme si užít hezký den, pobavit se, potkat se se známými osobnostmi a třeba i dovézt nějaké medaile. Naší hlavní náplní jsou však pravidelné aktivity, které pro seniory realizujeme,“ říká zakladatelka spolku Kristina Hovorková.

23.1.2020
Jindřichova skála je skalní „srub“ s kolmou stěnou a kamenným mořem. Pro Brdy jsou takové...
22.1.2020
Další část města Příbram čeká proměna. Radnice bude revitalizovat prostor podél Příbramského potoka. Z bývalé...
21.1.2020
Hornické muzeum Příbram letos návštěvníkům připomene 145 let od světového rekordu v dosažení kilometru svislé...
20.1.2020
Příbramská radnice by podle ODS měla zastavit přípravu rozsáhlé rekonstrukce akvaparku za více než 400...
19.1.2020
Město Březnice, proslavené těžbou stříbrných rud a zámkem, leží na říčce Vlčavě. Zámek byla původně...
19.1.2020
Trenéři do škol je projekt, který má dětem ukázat kouzlo sportu, nastartovat v nich lásku...
18.1.2020
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
18.1.2020
Vojáci letos obnoví střelbu z minometů v bývalém vojenském prostoru Brdy, který je od roku 2016...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Příbramská nemocnice dokončila modernizaci pavilonu D4 a otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci...
Reklama