Příbramští senioři přivezli z Prahy zlaté medaile

Na konci května se v Praze uskutečnily již podeváté Sportovní hry seniorů. Sportovci z příbramského spolku Fit senior si z nich přivezli domů pět medailí. V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 380 seniorů, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích v nordic walkingu, biatlonu, slalomu, skoku do dálky, fotbalu v chůzi a pétanquu.

Sportovní hry seniorů jsou zaměřeny na převážně tzv. pohybově neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských vrcholových sportovních soutěží.

Senioři z Příbrami získali pět medailí

Čtyři medaile vybojovali příbramští senioři v disciplíně nordic walking – závodu na 800 metrů. Zajímavostí je, že v této disciplíně bodovaly manželské páry. Petr Rataj stejně tak jako jeho manželka Maruška Ratajová získali ve své kategorii nad 70 let zlato. Druhým úspěšným párem byli manželé Bryndovi. Alena Bryndová, loni stříbrná, letos vybojovala zlato a její manžel Karel Brynda doplnil rodinnou sbírku o stříbrnou medaili. Bronzovou medaili si z Prahy odvezla Eva Vozková, která reprezentovala ve skoku dalekém a v biatlonu pak obsadila šestnácté místo. Zbytek výpravy tvořily dva petanquové týmy, které i přes velké úsilí nepostoupily ve velké konkurenci do finálové desítky.

Aktivní senioři

Od roku 2012 pořádá spolek Fit Senior Příbram cvičení pro seniory nad 65 let s cílem jim ukázat, že sportovat lze v každém věku, a vytváří pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Cvičenci mohou navštěvovat hodiny zdravotního cvičení, výšlapy s hůlkami nordic walking, lekce venkovního cvičení na Nováku, pétanque, posilovnu pro pány Fit gentleman, ale také pro zdatné dámy Fit ladies nebo novinku walking football čili fotbal v chůzi. Mimo pohybový program funguje i pěvecký sbor a další projekty zaměřené na aktivní a zdravé stárnutí. Projekt je realizován za podpory města Příbram, Středočeského kraje a Nadačního fondu Veolia. Fit senior navštěvuje již 250 cvičenců a uvítají mezi sebe i další zájemce. „Účast na sportovních hrách je taková třešnička na dortu konaná jednou za rok. Jedeme si užít hezký den, pobavit se, potkat se se známými osobnostmi a třeba i dovézt nějaké medaile. Naší hlavní náplní jsou však pravidelné aktivity, které pro seniory realizujeme,“ říká zakladatelka spolku Kristina Hovorková.

Dnes, 08:59
Bezpečnostní přeliv na Orlické přehradě se má začít stavět v dubnu 2021. Nyní pokračuje tendr,...
Včera, 18:15
Úpravy plavební hloubky pod plavební komorou Kořensko na Českobudějovicku mají být hotové na jaře. Prohloubení...
4.8.2020
S rostoucím věkem člověka se mění i jeho potřeba na výživové složení, strukturu a množství jídla....
3.8.2020
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Třicetiletý muž chtěl na Příbramsku ujet policejní hlídce. Silný Mercedes mu na to ale nestačil,...
31.7.2020
Tragická nehoda, která stála život dědu, syna i vnuka se odehrála ve Lhotě u Příbramě...
31.7.2020
Středočeské památky a kempy si letošní návštěvnickou sezonu chválí. Celková čísla ale zkazí jarní měsíce,...
30.7.2020
Lidé v Příbrami si budou moci zasadit takzvané rodinné stromy. Jejich pořízení si zájemci sami...
Reklama