Příbramští senioři přivezli z Prahy zlaté medaile

Na konci května se v Praze uskutečnily již podeváté Sportovní hry seniorů. Sportovci z příbramského spolku Fit senior si z nich přivezli domů pět medailí. V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 380 seniorů, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích v nordic walkingu, biatlonu, slalomu, skoku do dálky, fotbalu v chůzi a pétanquu.

Sportovní hry seniorů jsou zaměřeny na převážně tzv. pohybově neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských vrcholových sportovních soutěží.

Senioři z Příbrami získali pět medailí

Čtyři medaile vybojovali příbramští senioři v disciplíně nordic walking – závodu na 800 metrů. Zajímavostí je, že v této disciplíně bodovaly manželské páry. Petr Rataj stejně tak jako jeho manželka Maruška Ratajová získali ve své kategorii nad 70 let zlato. Druhým úspěšným párem byli manželé Bryndovi. Alena Bryndová, loni stříbrná, letos vybojovala zlato a její manžel Karel Brynda doplnil rodinnou sbírku o stříbrnou medaili. Bronzovou medaili si z Prahy odvezla Eva Vozková, která reprezentovala ve skoku dalekém a v biatlonu pak obsadila šestnácté místo. Zbytek výpravy tvořily dva petanquové týmy, které i přes velké úsilí nepostoupily ve velké konkurenci do finálové desítky.

Aktivní senioři

Od roku 2012 pořádá spolek Fit Senior Příbram cvičení pro seniory nad 65 let s cílem jim ukázat, že sportovat lze v každém věku, a vytváří pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Cvičenci mohou navštěvovat hodiny zdravotního cvičení, výšlapy s hůlkami nordic walking, lekce venkovního cvičení na Nováku, pétanque, posilovnu pro pány Fit gentleman, ale také pro zdatné dámy Fit ladies nebo novinku walking football čili fotbal v chůzi. Mimo pohybový program funguje i pěvecký sbor a další projekty zaměřené na aktivní a zdravé stárnutí. Projekt je realizován za podpory města Příbram, Středočeského kraje a Nadačního fondu Veolia. Fit senior navštěvuje již 250 cvičenců a uvítají mezi sebe i další zájemce. „Účast na sportovních hrách je taková třešnička na dortu konaná jednou za rok. Jedeme si užít hezký den, pobavit se, potkat se se známými osobnostmi a třeba i dovézt nějaké medaile. Naší hlavní náplní jsou však pravidelné aktivity, které pro seniory realizujeme,“ říká zakladatelka spolku Kristina Hovorková.

28.5.2020
Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu. Teď mají v rukou obvinění od Příbramských...
27.5.2020
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
Reklama