Příbramští zastupitelé opět neschválili zákaz hazardních her

Příbramští zastupitelé v pondělí opět neschválili úplný zákaz provozování hazardních her ve městě. Provedli však změny v dosavadní vyhlášce, například snížili počet heren o jednu na šest. Ze seznamu povolených míst vyškrtli provozovnu v Březnické ulici.

Plošný zákaz hazardu zastupitelé v minulosti několikrát odmítli a i tentokrát se někteří k této možnosti vyjadřovali negativně. Radní za Příbramáky pro Příbram Renáta Vesecká uvedla, že byla vždycky proti zákazům. „Úplná prohibice ještě nikdy nevyřešila žádný problém,“ dodala Vesecká. Hazard by podle ní po zákazu nezmizel, jen by se přesunul jinam.

Radní a bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO) označil podobné snahy za naivní a populistické. Připomněl, že herny jsou kontrolované a hráči musejí prokázat, že nepobírají sociální dávky. „Pokud někdo chce prohrát své peníze, tak nevím, proč bych mu to zakazoval,“ řekl.

Naopak místostarosta Martin Buršík (ANO) je pro nulovou toleranci vůči herním automatům. Obyvatelé Příbrami, s nimiž mluvil, mají podle něj stejný názor. Jeho postoj podpořil opoziční zastupitel za TOP 09 Václav Švenda, který dříve jako místostarosta o zákazovou vyhlášku usiloval. Hazard v Příbrami podle něj neomezilo město, ale stát a situace není pořád ideální. „Jsme na nějakých 75 až 80 procentech cesty k tomu, abychom tu už neměli nic. Příjem do pokladny už není tak zásadní,“ míní Švenda.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) se Švendou polemizoval, příjmy města z hazardu jsou nyní kolem 23 milionů korun ročně. „Jsme svědky postupného útlumu herního byznysu ve městě. Z úplně prapůvodního počtu heren, kterých bylo kolem 60, jsme na současných šesti. Obecným trendem je přechod hráčů do kyberprostoru, klasické herny se stávají méně atraktivními,“ vysvětlil Konvalinka, proč podle něj úplný zákaz už nemá význam.

OMH, ČTK

15.9.2021
Chceš hrát fotbal za 1.FK Příbram? Nebo si jen užít sportovní den? Tak přijď ve...
27.8.2021
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že ministerstvo je od příštího roku připraveno přidat...
18.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.8.2021
Vlaky na málo vytížených středočeských tratích mají nahradit autobusy. Kraj tím ušetří 52 milionů korun....
4.8.2021
Soutěžte s námi o vouchery v hodnotě 500 Kč, které můžete využít na jakékoli pobočce...
4.8.2021
Sedmý ročník běžeckých závodů Jinecký kros proběhl v Jincích v neděli 13. června. Na start...
3.8.2021
Voják, který byl v červenci zraněn při výbuchu munice v Chráněné krajinné oblasti Brdy, dnes...
2.8.2021
Městu došla trpělivost s problémy na příbramských ubytovnách. Pokud nezajistí zklidnění situace provozovatel, město sáhne...
29.7.2021
U Jablonné nedaleko Příbrami spadl dnes dopoledne malý letoun. Při neštěstí zahynul pilot, je zaklíněný...
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
Reklama