Přijeďte o víkendu na dožínky do Petrovic

Již druhý ročník dožínek pořádají tento víkend, v sobotu 5. září, v Petrovicích na Sedlčansku. Akce, na které se podílí řada nejen zemědělských organizací, firem a jednotlivců, nabídne i letos pestrý program pro děti a dospělé.

Na návštěvníky petrovických Dožínek 2020 čeká celá řada atrakcí. Celý den budou moci ochutnávat regionální potraviny, prohlédnout si množství zemědělské techniky nebo místní farmu, nakoupit na jarmarku, zatančit si nebo jen poslouchat u muziky. Pořadatelé, kterými jsou ZD Krásná Hora nad Vltavou, a.s., Obec Petrovice a Základní umělecká škola Sedlčany, mysleli i na nejmenší účastníky, pro něž přichystali množství skákadel a dalších překvapení.

Akci ve 13.00 hodin zahájí mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla, celebrovaná Mons. Zdenkem Wasserbauerem, generálním vikářem a pomocným biskupem. V hudebním programu vystoupí Lidová Muzika ZUŠ Sedlčany, dechová kapela Kovačka, folklorní soubor  Kovářovan a večer na taneční zábavě kapela Repete. Od šesti odpoledne začne divadelní představení souboru HOGO FOGO nazvané Láska a intriky v životě Mozartově, které diváky vtáhne života a díla tohoto rakouského hudebního velikána. Publikum se může těšit na ty nejslavnější árie.  Scénicky pojaté operní výstupy proloží výstupy moderátorů, kteří představení opepří nejednou zajímavostí z životních osudů nejslavnějšího hudebního skladatele všech dob.   Sólistický ansámbl souboru čítá 12 zpěváků-studentů středních a vysokých hudebních škol (Pražská konzervatoř, Konzervatoř Jaroslava Ježka, HAMU, Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, JAMU).

Obec Petrovice vyhlásila stejně jako loni soutěž o nejhezčí dožínkový věnec. O jejím vítězi opět rozhodne veřejnost. Loni se do hlasování zapojilo 260 lidí a 98 hlasy určili za vítěze farmáře Jarolímkovy z Vilasovy Lhoty. Druhé místo obsadil dožínkový věnec Miroslava Procházky z Mašova a třetí věnec Kubecových ze Žemličkovy Lhoty.

„Na akci úzce spolupracujeme s místními zemědělci, s Krajským informačním střediskem, se Spolkem pro obnovu venkova nebo s Jihočeským muzeem, které si na letošek připravilo ukázku mlácení mlátičkou,“ uvedl starosta Petrovic Petr Štěpánek (STAN). „Srdečně zvu všechny zájemce a věřím, že si to stejně jako loni parádně užijí.“ Vstup na dožínky je pro všechny návštěvníky zdarma.

FOTO: Petrovické Dožínky 2019

Petrovické Dožínky 2019 - Petrovice dozinkyPetrovické Dožínky 2019 - Petrovice dozinkyPetrovické Dožínky 2019 - Petrovice dozinky
24.6.2021
Dům Natura nacházející se na dolním okraji příbramského náměstí TGM má bohatou a pestrou činnost.
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
14.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.6.2021
Tři dny, čtyři nehody, vše spojuje mezi mnoha řidiči neoblíbená činnost – couvání. Řidiči na...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
1.6.2021
Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl nejdříve domek pro opuštěnou kočku s koťaty označil za...
24.5.2021
V příbramském Q-Clubu začne od 1. září fungovat nová soukromá mateřská a základní škola. O...
23.5.2021
Malá firma z Brd získala ocenění za design v mezinárodní soutěži se svým designovým otvírákem....
20.5.2021
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
18.5.2021
Město Příbram si dalo nelehký úkol, zbavit veřejná prostranství záplavy nelegálních billboardů, které jsou rozsety...
Reklama