11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Rally se do Příbrami možná vrátí příští rok

Za neuskutečněný 40. ročník Rally Příbram může nedostatek financí. Na vině však není radnice města, letošní závod potopila neúspěšná jednání organizátora závodu s hlavním sponzorem. Vůle podpořit pokračování tradice ve vedení města stále je.

Rally Příbram patří k městu už čtyři desetiletí. V letošním roce ale závod nebyl, jubilejní 40. ročník byl odložen. Pod palbu kritiky se dostala i radnice města.

„Říjen patřil již mnoho let jedné z největších sportovních akcí v našem městě, automobilové soutěži Rally Příbram, započítané do Mezinárodního mistrovství České republiky. Letos se měl uskutečnit jubilejní 40. ročník. Neuskuteční. Pořadatelům se nepodařilo sehnat potřebné množství peněz a bohužel ani v rozpočtu města, který je asi 700 milionů korun, se žádné nenašly. Je to velká škoda,“ napsal do redakce rozhořčeně pan Vladimír Srnka.

Jenže z reakce organizátora vyplývá, že hlavní problém nebyl na straně radnice. „K tomuto kroku jsme přistoupili především proto, že se nám nepodařilo dohodnout se s hlavním sponzorem. V té době jsme neměli jisté ani další finanční zdroje, proto pokračovat v přípravách bylo nejisté. S pořádáním závodu nekončíme, 40. ročník připravujeme na příští rok,“ vysvětlil situaci za pořadatele ředitel závodu Petr Šefr.

„Musím se ohradit ke komentářům, ve kterých se někteří občané snaží podsouvat, že město je příčinou zrušení v pořadí 40. ročníku Rally Příbram. Za město mohu říci, že budeme s pořadateli zcela jistě jednat o podpoře, která z naší strany byla přislíbena i v letošním roce,“ reagoval starosta města Jan Konvalinka.

Náklady na rally se pohybují v řádu několika milionů korun. „Město Příbram každoročně dává na rally 200 tisíc korun. V letošním roce byla žádost o dotaci pořadatelem stažena ještě předtím, než o ní mohli radní rozhodovat – nicméně byli nakloněni závod opět podpořit,“ řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Autoklub ČR v reakci na nepořádání závodu dokonce uvažoval o snížení počtu dílů v mistrovství ČR na šest nebo nahrazení Rally Příbram jinou soutěží.

Včera, 12:11
Do bývalého vojenského prostoru Brdy se vrátili vojáci. Po dvou letech tady opět začal pyrotechnický...
Včera, 09:01
Do konce letošního roku skončí provoz většiny veřejných telefonních automatů. Zůstanou jen ty v obcích...
15.11.2019
Ombudsmanka Anna Šabatová nenašla pochybení v postupu policistů, kteří pomocí dronů odhalili v srpnu v...
15.11.2019
Do příbramských obchodů chodil rád nakupovat vybrané laskominy. Zálibou v tuňáku získal přezdívku fajnšmekr. Jenže...
14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
14.11.2019
Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí v sobotu novou sezonu. Lyžovat se bude...
14.11.2019
Do vazební věznice putoval začátkem listopadu 29letý muž, který se v Příbrami zaměřoval především na vykrádání...
13.11.2019
Jisté zdravotní potíže měl host po konzumaci jídel připravených v provozovně Na Téčku na veřejném tábořišti...
13.11.2019
Obyvatelé Nového Knína na Příbramsku se nemusí bát lvů. Ty choval jeden z místních obyvatel...
13.11.2019
Za deset měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1395 dopravních nehod....
Reklama