Rally se do Příbrami možná vrátí příští rok

Za neuskutečněný 40. ročník Rally Příbram může nedostatek financí. Na vině však není radnice města, letošní závod potopila neúspěšná jednání organizátora závodu s hlavním sponzorem. Vůle podpořit pokračování tradice ve vedení města stále je.

Rally Příbram patří k městu už čtyři desetiletí. V letošním roce ale závod nebyl, jubilejní 40. ročník byl odložen. Pod palbu kritiky se dostala i radnice města.

„Říjen patřil již mnoho let jedné z největších sportovních akcí v našem městě, automobilové soutěži Rally Příbram, započítané do Mezinárodního mistrovství České republiky. Letos se měl uskutečnit jubilejní 40. ročník. Neuskuteční. Pořadatelům se nepodařilo sehnat potřebné množství peněz a bohužel ani v rozpočtu města, který je asi 700 milionů korun, se žádné nenašly. Je to velká škoda,“ napsal do redakce rozhořčeně pan Vladimír Srnka.

Jenže z reakce organizátora vyplývá, že hlavní problém nebyl na straně radnice. „K tomuto kroku jsme přistoupili především proto, že se nám nepodařilo dohodnout se s hlavním sponzorem. V té době jsme neměli jisté ani další finanční zdroje, proto pokračovat v přípravách bylo nejisté. S pořádáním závodu nekončíme, 40. ročník připravujeme na příští rok,“ vysvětlil situaci za pořadatele ředitel závodu Petr Šefr.

„Musím se ohradit ke komentářům, ve kterých se někteří občané snaží podsouvat, že město je příčinou zrušení v pořadí 40. ročníku Rally Příbram. Za město mohu říci, že budeme s pořadateli zcela jistě jednat o podpoře, která z naší strany byla přislíbena i v letošním roce,“ reagoval starosta města Jan Konvalinka.

Náklady na rally se pohybují v řádu několika milionů korun. „Město Příbram každoročně dává na rally 200 tisíc korun. V letošním roce byla žádost o dotaci pořadatelem stažena ještě předtím, než o ní mohli radní rozhodovat – nicméně byli nakloněni závod opět podpořit,“ řekla mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Autoklub ČR v reakci na nepořádání závodu dokonce uvažoval o snížení počtu dílů v mistrovství ČR na šest nebo nahrazení Rally Příbram jinou soutěží.

Dnes, 09:33
Jeden se zaměřoval na pervitin, druhý na marihuanu. Teď mají v rukou obvinění od Příbramských...
Včera, 12:26
V Županovicích na Příbramsku řešila policie nevšední dopravní nehodu. Splašený kůň vběhl pod auto. Aby toho...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Příbram rozšíří kamerový systém, který ve městě dohlíží na pořádek. Dosavadní kamerové body u Junior...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
12.5.2020
Na dnešek svolal ministr životního prostředí Richard Brabec Národní koalici pro boj se suchem. Konkrétní...
11.5.2020
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i...
5.5.2020
Ve středočeských městech obnovují provoz mateřských škol uzavřených kvůli koronavirové pandemii. S otevřením od příštího...
28.4.2020
Ve středních Čechách zatím otvírají jen některé knihovny, vracení knih je možné většinou bezkontaktně, tedy...
Reklama